Notice: Undefined index: HTTP_REFERER in /home/ahancapc/public_html/mvc/view/page/wiki.php on line 4
موضوعات مرتبط
میلگرد بستر چیست

استفاده از میلگرد در سازه های بنایی دارای اشکالات اجرایی و بازدهی پایین می باشد . برای برطرف کردن این نقیصه جایگزین مناسبی به نام میلگرد بستر طراحی گردیده است .

سقف کامپوزیت چیست

سقف کامپوزیت، نوعی سقف سازه‌ای است که به صورت ترکیبی از تیرآهن و بتن است. در این نوع سقف لنگرهای خمشی و برشی را تیرهای فلزی در ترکیب با بتن تحمل می‌کنند. 

تیرچه کرومیت چیست

نوعی تیرچه پیش ساخته فلزی مانند تیرچه سفالی فندوله ای و بتنی می باشد با این تفاوت که در بال تحتانی یا پاشنه تیرچه کرومیت به جای استفاده از ۲ عدد میلگرد و بتن از ورق فولادی ۳ یا ۴ میل و در بال فوقانی تیرچه کرومیت به جای ۱ عدد میلگرد از نبشی استفاده شده است .

آینده صنعت فولاد

اقتصاددانان تولید و مصرف فولاد را یک سنجش برای رشد و پیشرفت کشورها می‌دانند، ایران جزو معدود کشورهایی است که این شانس را برای رشد و پیشرفت دارد، اما از طرف دیگر آمار مصرف فولاد در کشور ما نسبت به کشورهای پیشرفته پایین است.در وضعیت رکود فعلی در ساخت‌وساز و تولیدهای صنعتی در آینده نزدیک امیدی برای رشد مصرف فولاد در داخل کشور وجود ندارد و باید به صادرات توجه ویژه داشت.

بازگشت فولاد از سقف

بازار فولاد چند روزی است که کاهشی شده و برخی از تلاش‌ها برای تغییر فاز بازار و رشد قیمت‌ها نیز تاکنون به نتیجه نرسیده؛ تا جایی که بخش مهمی از رشد قیمت‌های این دوره را تاکنون از دست داده‌ایم. در روزهای اخیر شاهد بودیم که جریان افزایشی قیمت‌ها در ابتدا با شتاب محدودی درحال حرکت بود ولی به مرور زمان با رشد شتاب افزایش نرخ و رسیدن قیمت‌ها به سقف روانی و حتی فنی ۵ هزار تومان، به ناگاه با کاهش قیمت دلار آزاد؛ بازار فولاد هم وارد یک فاز نزولی شد.

رشد متمایز صنعت فولاد

صنعت فولاد ایران دوران رو به رشدی را طی می‌کند حال چنانچه نگاهی به اعمال فشارهای بیرونی داشته باشیم ابعاد دیگری از این صنعت نمایان می‌شود. نخست می‌توان به گزارش انجمن جهانی فولاد اشاره کرد که رشد تولید فولاد ایران در ۱۰ ماه سال جاری میلادی، ‌نزدیک به دو برابر متوسط رشد جهانی بوده است. طی این مدت ایران ۵/ ۲۱ میلیون تن فولاد تولید کرد که رشد ۲/ ۶درصدی نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۱۸ داشته است.

پلی کربنات چیست

پلی کربنات به انگلیسی Polycarbonate از خانواده پلیمرهای ترموپلاستیک است؛ و به گستردگی در زمینه های قالب سازی و تغییرات حرارتی کاربرد دارد. این نوع پلاستیک‌ها به گستردگی در صنایع شیمیایی نوین کاربرد دارند.

توری مرغی چیست

توری مرغی گالوانیزه نوعی از توری های مفتولی با چشمه های شش ضلعی یا هگزاگونال است که از نظر ظاهری هم خانواده توری فرنگی و گابیون است . در واقع می توان گفت نازکترین و سبک ترین توری با چشمه شش ضلعی ( لانه زنبوری ) است .

رابیتس چیست

رابیتس یکی از محصولات فلزی پر کاربرد در ساختمان سازی می باشد. رابیتس در انواع مختلفی تولید می شود و شما باید از نوع مناسب سیم رابیتس برای ساختمان خود استفاده نمایید. رابیتس بر پایه وزن و اینکه هر برگ از آن ها چه تعدادی ستون دارد تقسیم می شود.