whatsapp instagram aparat telegram call
۱۴:۲۴ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
| میلگرد ذوب آهن اصفهان ۱۶:
arrow۱۰۰
۱۶۵۰۰ تومان
۱۲:۵۶ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
| تیرآهن ذوب آهن اصفهان IPE ۳۰ * ۱۶:
۱۸۱۰۰ تومان
۱۴:۲۰ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
| ورق سیاه فولاد مبارکه ۳mm * ۱۵۰۰:
۲۱۸۰۰ تومان
۱۴:۱۲ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
| ورق رنگی فولاد مبارکه ۰.۵mm * ۱۲۵۰:
arrow۱۲۵۰
۴۰۵۵۰ تومان
۱۳:۲۷ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
| پروفیل ساختمانی ۶ متری ۳۰x۳۰:
۲۲۸۰۰ تومان
۱۳:۴۵ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۶
| نبشی شکفته مشهد ۶ متری ۵۰X۵۰:
۱۷۳۰۰ تومان
۱۳:۲۱ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
| ناودانی شکفته مشهد ۶ متری ۸:
۱۷۸۰۰ تومان
۱۳:۳۷ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
| لوله صنعتی ۶ متری * ۱ اینچ * ۲mm:
arrow۱۰۰⚊
۲۲۰۰۰ تومان
تماس و مشاوره رایگان

دانشنامه محصولات فلزی

مدیران آهن؛ مرجع تخصصی تولید انواه دانشنامه در خصوص میلگرد، تیرآهن، ورق، پروفیل و سایر محصولات فولادی، استیل و آلیاژی
1 2 3 4 5

یکی از پروفیل های بسیار پر کاربرد در صنعت نبشی است که در زبان انگلیسی به آن Angle bar گفته می شود  و از حرف L برای نمایش آن استفاده می کنند. نبشی از دو ضلع عمود بر هم تشکیل شده است. چنانچه طول این دو ضلع با هم برابر باشد به نبشی بال مساوی می گویند و اگر دو ضلع طول نابرابر داشته باشند نبشی بال نامساوی خوانده می شود. 
داربست ها سازه هایی هستند که کاربرد اصلی آنها فراهم کردن امکان دسترسی به سازه های بلند مرتبه است. داربست ها از اجزای مختلفی تشکیل شده اند که مهمترین آن لوله داربست است. لوله های داربست به وسیله ورق سیاه یا ورق گرم در اندازه و ضخامت های مختلف ساخته می شوند و از نوع درزدار هستند. در مورد لوله های داربست باید به این نکته توجه داشت که طراحی آن ها به گونه ایست که آب بندی نشده و برای عبور مایعات مناسب نیستند.  
سیم مفتول آهنی یا Steel wire rod محصولی نیمه پایانی است که از بیلت فولادی تولید میگردد. سیم مفتول برای کارخانه تولیدی یک محصول نهایی بوده و برای کارگاه های تولیدی محصولات مفتولی یک متریال خام به حساب می آید.
لوله ی صنعتی به لوله ای از جنس فولاد ساده ی کربنی گفته می شود که از طریق شکل دهی ورق سیاه به صورت درزدار تولید شده و بدون نیاز به تست خاصی برای مصارف ساختمانی و صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد.
میلگرد زیگزاگ که به آن تیرچه زیگزاگ یا خرپا Steel structure rebar truss girder  نیز گفته می شود، مجموعه ای پیش ساخته از سه میلگرد آجدار و یک میلگرد ساده است که به شکل خرپا به یکدیگر متصل شده اند. این اتصال می تواند از طریق جوشکاری یا قلاب انجام شده باشد. از میلگرد زیگزاگ در سقف های بتنی و فولادی استفاده می شود.
میلگرد یکی از مقاطع فولادی بسیار پر کاربرد در صنعت ساختمان سازی ست که دارای انواع مختلف با کاربردهای متفاوتی ست. به طور کلی میلگردها برای جبران ضعف مقاومت کششی بتن در مقابل نیروهای وارد شده درون بتن استفاده می شوند و بتن را مسلح می کنند. این محصول در دو نوع ساده و آجدار در بازار عرضه می شود. آجدار کردن میلگرد باعث افزایش چسبدگی آن درون بتن می شود. از آنجا که قیمت میلگرد نقش مهمی در هزینه های یک پروژه ی ساختمانی دارد اطلاع از استانداردها، انواع و ویژگی های آن می تواند در انتخاب هر چه بهتر محصول مورد نیاز ما را یاری کند.
گریتینگ به سازه ی مشبکی شکل گفته می شود که  توسط تسمه و میلگرد فولادی تولید می گردد. گریتینگ به دلیل توان باربری بالا و وزن کم در پروژه های سنگین صنعتی و شهری بکار می رود. این محصول فلزی و غیر فلزی کاربردهای مختلفی از قبیل پوشش کف و پله ها، پنل های حفاظتی، درپوش های کانال فاضلاب، شهرسازی و ساختمان سازی، توری در صنعت لجستیک، کفپوش سکوهای نفتی، راه پل های اضطراری دارد.  
یکی از مصالح مستحکم و پرکاربرد در ساخت و ساز، تیرآهن هاش می باشد. در تیرآهن هاش، جان برای مقاومت در برابر نیروهای برشی و بال ها برای استقامت در مقابل گشتاور خمشی در نظر گرفته شده اند. از نظر ظاهری تیراهن بال پهن مشابهت های زیادی با تیرآهن معمولی دارد ولی در تیرآهن بال پهن، ضخامت بال ها و جان آن باهم برابرند.  
تیرآهن ها از مقاطع فولادی بسیار پرکاربرد در ساختمان سازی و سایر صنایع هستند که در انواع گوناگون ساخته شده اند. بخش مهمی از هر پروژه ی ساخت و ساز را قیمت تیرآهن آن تشکیل می دهد بنابراین لازم است اطلاعات کافی در مورد انواع و قیمت تیرآهن ها در موقع خرید داشته باشیم.  یکی از انواع تیرآهن ، تیرآهن IPE (استاندارد اروپا) که در صنعت ساختمان سازی بسیار پرکاربرد می باشد. در این مقاله به معرفی تیرآهن IPE، نحوه استعلام قیمت و خرید آن خواهیم پرداخت.
برای محاسبه وزن ورق گالوانیزه باید پارامترهای طول، عرض و ضخامت ورق را داشت. اما باید توجه داشت که ضخامت ورق گالوانیزه مجموع ضخامت فلز پایه و ضخامت پوشش روی می باشد.    
وزن میلگرد در زمان خرید آن مسئله ای بسیار مهم است. قیمت میلگرد برای واحد کیلوگرم اعلام می شود و در زمان خرید باید مشخص شود وزن میلگرد خریداری شده چقدر است تا بتوان هزینه ی آن را محاسبه کرد. محاسبه وزن میلگرد از طرق مختلفی می تواند انجام شود. محاسبه تقریبی، استفاده از جدول وزن میلگرد و همچنین اطلاعات کارخانه تولید کننده از جمله ای راه ها هستند. اما در زمان محاسبه و یا تخمین وزن میلگرد از جداول وزنی باید به یک نکته توجه داشت و آن این است که میلگردهای تولید شده قطعا دارای مقداری تلرانس خواهند بود و اینگونه نیست که هر شاخه میلگرد دقیقا وزنی برابر آنچه در جدول وزن میلگرد آمده است داشته باشد. در خصوص میلگرد باید گفت که به دو دسته ساده و آجدار تقسیم می شود و در دو نوع شاخه و کلاف در بازار آهن عرضه می گردد. از ویژگی های بارزی که میتوان به وسیله آن کیفیت میلگرد را شناسایی کرد وزن میلگرد می باشد. در این صفحه شما وزن میلگرد اصفهان، وزن میلگرد بناب، وزن میلگرد راد همدان، وزن میلگرد زاگرس، وزن میلگرد نیشابور و دیگر کارخانه ها را مشاهده میکنید.
تیرآهن از مهمترین مقاطع فولادی ست که به طور عمده در صنعت ساختمان سازی به کار برده می شود و مهمترین وظیفه ی آن تحمل بارهای وارد بر ساختمان است. امروزه تیرآهن ها در استانداردهای و شکل های متنوعی تولید می شوند که هر کدام کاربرد مخصوص به خود را دارد. به عنوان انواع تیرآهن می توان از IPE ، INP و IPB نام برد. در کشور ما تیرآهن های IPE یا اروپایی کاربرد بیشتری دارند. وزن تیرآهن ها برای هر سایز با توجه به استاندارد آن ها مشخص می شود و از فاکتورهای مهمی ست که در زمان خرید و یا استفاده از آن ها باید به آن توجه داشت.   

1 2 3 4 5