دانشنامه محصولات فلزی
1 2 3 4

پروفیل صنعتی چیست
پروفیل صنعتی چیست

در فرآیند ساخت پروفیل ،  ورق فولادی به صورت رول (با توجه به سایز مورد نیاز از قبل نوار بری می شود )وارد خط نبرد(نبرد سرد) شده و پس از فرم دهی به وسیله مواد مذاب آلیاژی درز جوش آن دوخته و تبدیل به پروفیل صنعتی می گردد .

پروفیل ساختمانی چیست
پروفیل ساختمانی چیست

پروفیل ها به طور کلی در دو دسته ساختمانی و صنعتی وجود دارند. پروفیل‌های ساختمانی به آن دسته از پروفیل‌هایی گفته می‌ شود که در صنعت ساختمان سازی به کار برده می شوند. مانند در و پنجره‌های آلومینیومی، و پروفیل‌های صنعتی محصولاتی هستند که در صنایع مختلفی همچون خودروسازی، نظامی و غیره به عنوان قطعات و متعلقات صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

پروفیل درب و پنجره چیست
پروفیل درب و پنجره چیست

پروفیل (Profile) درب برای قسمت چسبیده و اتصالپانل به یکدیگر به کار می رود . از لحاظ لغتی پروفیل (Profile)  به معنای ثابت بودن مقطع در طول معین است. این پروفیل‌ها در گروه‌های ۲ و ۷ تولید می‌شوند. گروه ۲ دارای کاربردهای عمومی، و گروه ۷ جهت کاربرد امنیتی و دو جداره طراحی شده‌است. 

پروفیل z چیست
پروفیل z چیست

نوعی مقطع فولادی است که به شکل حرف Z  لاتین است در حقیقت کاربرد این پروفیل به صورت حمال برای پوشش خارجی سقف استغاده می گردد.

ورق گالوانیزه چیست
ورق گالوانیزه چیست

ورق گالوانیزه آهنی است که با روی پوشانده شده باشد. این آهن ، حتی اگر پوشش آن هم شکستگی پیدا کند، از زنگ زدن محفوظ می‌ماند.

ناودانی چیست
ناودانی چیست

یکی دیگر از پروفیل های پرکاربرد در صنعت ساختمان، ناودانی می باشد. این نوع پروفیل با سطح مقطع شناخته می شود.

لوله فولادی چیست
لوله فولادی چیست

لوله های فولادی کربنی در بسیاری از کشورهای جهان از جمله آمریکا، استرالیا، نیوزیلند، هند و غیره از محبوب ترین انواع لوله های فولادی برای فروش به شمار می رود.

سیم آرماتوربندی چیست
سیم آرماتوربندی چیست

سیم آراماتور بندی یا مفتول آرماتوربندی از جمله محصولات مفتولی می باشد. این نوع سیم دارای کاربرد بسیار گسترده به ویژه در صنعت ساخت و ساز است.

چهارپهلو فولادی چیست
چهارپهلو فولادی چیست

چهارپهلو فولادی نوعی پروفیل باز است و همان ‌طور که از نامش برمی‌آید چهارگوشه دارد، این مقطع فولادی در سایزها و روش‌های مختلفی تولید می‌شود که در صنایع و ساختمان کاربرد فراوانی دارد.

توری حصاری چیست
توری حصاری چیست

آشنایی با توری حصاری (فنس) و مشخصات فنی آن : توری حصاری که با نام های فنس ، حصار یا chain wire fence  هم نامیده می شود ، پرکاربردترین محصول در صنایع مفتولی محسوب می شود .

ورق سیاه چیست
ورق سیاه چیست

ورق های فولادی سیاه (نورد گرم) با نام انگلیسی Hot Rolled Sheet شناخته می شوند .

میلگرد ساده چیست
میلگرد ساده چیست

به طور عامیانه میلگردی که دارای آج نباشد را میلگرد ساده می نامند. این محصول در پروژه های ساختمانی به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد.


1 2 3 4