whatsapp instagram aparat telegram call
۱۴:۱۶ - ۱۴۰۲/۰۹/۰۸
| میلگرد ذوب آهن اصفهان ۱۶:
arrow۱۰۰
۲۳۵۰۰ تومان
۱۵:۳۳ - ۱۴۰۲/۰۹/۰۸
| تیرآهن ذوب آهن اصفهان IPE ۳۰ * ۱۶:
arrow۱۰۰⚊
۲۴۱۰۰ تومان
۱۴:۳۰ - ۱۴۰۲/۰۹/۰۸
| ورق سیاه فولاد مبارکه ۳mm * ۱۵۰۰:
۳۶۷۰۰ تومان
۱۳:۲۶ - ۱۴۰۲/۰۹/۰۷
| ورق رنگی فولاد مبارکه ۰.۵mm * ۱۲۵۰:
۵۲۹۰۰ تومان
۱۳:۱۲ - ۱۴۰۲/۰۹/۰۸
| پروفیل ساختمانی ۶ متری ۳۰x۳۰:
arrow۵۰۰
۳۷۳۰۰ تومان
۱۲:۴۴ - ۱۴۰۲/۰۹/۰۸
| نبشی شکفته مشهد ۶ متری ۵۰X۵۰:
۲۲۷۰۰ تومان
۱۲:۴۷ - ۱۴۰۲/۰۹/۰۸
| ناودانی شکفته مشهد ۶ متری ۸:
۲۳۰۰۰ تومان
۱۳:۱۳ - ۱۴۰۲/۰۹/۰۸
| لوله صنعتی ۶ متری * ۱ اینچ * ۲mm:
arrow۲۰۰
۳۶۶۰۰ تومان
مدیران آهن ۰۳۱-۳۴۱۵۵
تماس و مشاوره رایگان

دانشنامه محصولات فلزی

مدیران آهن؛ مرجع تخصصی تولید انواع دانشنامه در خصوص میلگرد، تیرآهن، ورق، پروفیل و سایر محصولات فولادی، استیل و آلیاژی

وزن ورق سیاه را باید با در نظر گرفتن طول، ضخامت و ابعاد آن محاسبه کرد. در حالت کلی وزن ورق از حاصلضرب عرض ورق(میلیمتر)، طول ورق (میلیمتر) و ضخامت ورق (میلیمتر) و حاصل را بر 1000 تقسیم نموده و عدد حاصل را در 7.8 ضرب نمایید، بدست می آید. در واقع در زمان خرید ورق حتما باید از وزن ورق اطلاع داشته باشید چرا که قیمت نهایی ورق برحسب وزن آن محاسبه میگردد.

لوله مانیسمان نوعی از لوله است که درز جوش ندارد و به همین دلیل دارای استحکام بیشتری نسبت به لوله های درز دار است. لوله های مانیسمان امروزه کاربردهای گسترده ای در صنعت به خصوص برای انتقال سیالات با فشار و دمای بالا دارند. هم اکنون این لوله در رده های مختلف در کشور تولید می شود. انواع وارداتی آن ینز موجود است که بیشتر از کشور چین وارد می شود. در این مقاله ضمن معرفی لوله های مانیمسان به تاریخچه، کاربرد لوله های مانیسمان، انواع و قیمت لوله مانیسمان اشاره خواهیم کرد.

برای محاسبه وزن ورق گالوانیزه باید پارامترهای طول، عرض و ضخامت ورق را داشت. اما باید توجه داشت که ضخامت ورق گالوانیزه مجموع ضخامت فلز پایه و ضخامت پوشش روی می باشد.    

جدول اشتال میلگرد یک منبعی است که اغلب مهندسین عمران به آن مراجعه می کنند.  مهمترین استفاده از جدول اشتال میلگرد محاسبه دقیق وزن می باشد. پس از مشخص شدن وزن میلگرد میتوان قیمت آن را به درستی تعیین کرد.  

رابیتس گالوانیزه یا Flat ribbed galvanized expanded metal lath  ورقی فولادی است که دارای چشمه هایی به شکل های مشخص است. از رابیتس به طور عمده در عملیات ساختمانی و به منظور نگه داشتن ملات بر روی دیوار یا سقف و ستون استفاده می شود. رابیتس به دلیل مقاومت در برابر خوردگی از جنس گالوانیزه ساخته می شود.

میلگرد زیگزاگ که به آن تیرچه زیگزاگ یا خرپا Steel structure rebar truss girder  نیز گفته می شود، مجموعه ای پیش ساخته از سه میلگرد آجدار و یک میلگرد ساده است که به شکل خرپا به یکدیگر متصل شده اند. این اتصال می تواند از طریق جوشکاری یا قلاب انجام شده باشد. از میلگرد زیگزاگ در سقف های بتنی و فولادی استفاده می شود.

گریتینگ به سازه ی مشبکی شکل گفته می شود که  توسط تسمه و میلگرد فولادی تولید می گردد. گریتینگ به دلیل توان باربری بالا و وزن کم در پروژه های سنگین صنعتی و شهری بکار می رود. این محصول فلزی و غیر فلزی کاربردهای مختلفی از قبیل پوشش کف و پله ها، پنل های حفاظتی، درپوش های کانال فاضلاب، شهرسازی و ساختمان سازی، توری در صنعت لجستیک، کفپوش سکوهای نفتی، راه پل های اضطراری دارد.  

یکی از مصالح مستحکم و پرکاربرد در ساخت و ساز، تیرآهن هاش می باشد. در تیرآهن هاش، جان برای مقاومت در برابر نیروهای برشی و بال ها برای استقامت در مقابل گشتاور خمشی در نظر گرفته شده اند. از نظر ظاهری تیراهن بال پهن مشابهت های زیادی با تیرآهن معمولی دارد ولی در تیرآهن بال پهن، ضخامت بال ها و جان آن باهم برابرند.  

به ورق فولادی که با فلز روی یا Zn پوشش داده شده است، ورق گالوانیزه گفته می شود. عموما ضخامت ورق گالوانیزه پایین می باشد. قیمت ورق گالوانیزه تحت تاثیر قیمت آهن آلات بوده و همچنین قیمت روی در بازار فلزات می تواند قیمت ورق گالوانیزه را تحت تاثیر خود قرار دهد.   

جدول اشتال تیرآهن با ارائه مشخصات فنی و مهندسی به خصوص گشتاورهای خمشی حول محورهای x  و y به مهندسان ساخت و ساز کمک میکند تا بتوانند بادوام ترین و مناسب ترین انتخاب را به مالک جهت تامین مواد اولیه ارائه دهد. بهترین روش برای تعیین و انتخاب وزن و سایز تیرآهن مناسب برای ساخت و ساز استفاده از جدول اشتال تیرآهن می باشد.

چنانچه در زمینه ساخت و ساز و تاسیسات ساختمانی  فعالیت داشته باشید، شرکت لوله سپاهان برای شما نامی بسیار آشنا خواهد بود. لوله سپاهان از پرطرفدار ترین لوله ها در جهت انتقال گاز است که با داشتن استانداردهای بین المللی استحکام و مقاومت بالایی در دما و فشارهای بالا دارد. از جمله مواردی که در زمان خرید لوله باید به آن توجه نمود مشخصات فنی لوله است. در همین راستا در ادامه ی این مقاله ضمن معرفی شرکت گروه صنعتی سپاهان به ارائه ی جداول وزنی لوله های گازی تولیدی این شرکت خواهیم پرداخت.

کاربرد جدول اشتال برای مهندسین طراح و برای فعالان بازار آهن و فولاد به نوعی با هم تفاوت دارد. البته در میان فعالان بازار آهن کسانی هستند که می توانند در زمینه خرید آهن آلات مناسب به متقاضیان مشاورده دهند که این مشاوره بر اساس تجربیات آنها در به کارگیری محصولات فولادی نظیر مقاطع، میلگرد و ... می باشد. 


1 2 3 4 5