whatsapp instagram aparat telegram call
۱۴:۲۴ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
| میلگرد ذوب آهن اصفهان ۱۶:
arrow۱۰۰
۱۶۵۰۰ تومان
۱۲:۵۶ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
| تیرآهن ذوب آهن اصفهان IPE ۳۰ * ۱۶:
۱۸۱۰۰ تومان
۱۴:۲۰ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
| ورق سیاه فولاد مبارکه ۳mm * ۱۵۰۰:
۲۱۸۰۰ تومان
۱۴:۱۲ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
| ورق رنگی فولاد مبارکه ۰.۵mm * ۱۲۵۰:
arrow۱۲۵۰
۴۰۵۵۰ تومان
۱۳:۲۷ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
| پروفیل ساختمانی ۶ متری ۳۰x۳۰:
۲۲۸۰۰ تومان
۱۳:۴۵ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۶
| نبشی شکفته مشهد ۶ متری ۵۰X۵۰:
۱۷۳۰۰ تومان
۱۳:۲۱ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
| ناودانی شکفته مشهد ۶ متری ۸:
۱۷۸۰۰ تومان
۱۳:۳۷ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
| لوله صنعتی ۶ متری * ۱ اینچ * ۲mm:
arrow۱۰۰⚊
۲۲۰۰۰ تومان
تماس و مشاوره رایگان

دانشنامه محصولات فلزی

مدیران آهن؛ مرجع تخصصی تولید انواه دانشنامه در خصوص میلگرد، تیرآهن، ورق، پروفیل و سایر محصولات فولادی، استیل و آلیاژی
1 2 3 4 5

قطار به عنوان یک وسیله ی حمل و نقل ایمن و مقرون به صرفه نقش بسیار مهمی در توسعه ی کشورها ایفا کرده است. حمل مسافر تنها یکی از جنبه ای کارکرد راه آهن است و بخش عمده ای سیستم حمل و نقل ریلی برای جابجایی بار مورد استفاده قرار می گیرد. از مهمترین اجزای صنعت حمل و نقل ریلی، ریل های فولادی هستند که بدون آن ها این صنعت معنایی نخواهد داشت.  ریل از دو قطعه  تشکیل شده است که به صورت موازی و در فاصله ای معین از یکدیگر قرار گرفته اند. ریلها از فولاد نورد شده هستند و مسیری برای حرکت قطار را فراهم میکنند. از آنجا که چرخ های قطار با سطح ریل در تماس است، جنس ریل ها از فولادهای مقاوم به سایش مانند Ck45 و Ck55 ساخته می شود. البته علاوه بر قطار از ریل برای مواردی دیگر مانند ساخته درب های کشویی نیز استفاده می شود. کارخانه ذوب آهن اصفهان تنها تولیدکننده در کشور است که در زمینه تولید ریل فعالیت دارد. 
یکی از عمومی ترین و پرکاربردترین ورق های فولادی، ورق آجدار است که با انجام عملیاتی بروی ورق های ساده به روش نورد گرم تولید شده اند. این ورق ها کاربرد بسیار زیادی در صنعت دارند و برای سطوح شیب دار و محیط هایی که اصطکاک بالایی مناسب هستند.  
لوله ی فولادی مورد استفاده در سیستم های گاز خانگی که عموما به صورت گالوانیزه تولید می گردند، و به دو حالت لوله گاز توکار و لوله گاز روکار شناخته میشود را لوله گاز می نامند. قیمت لوله گازرسانی به دلیل مراحل تولید پیچیده تر، نسبت به قیمت لوله گالوانیزه تست آب بیشتر می باشد.
تفاوت مهم لوله گالوانیزه صنعتی با سایر لوله ها این است که در ساخت آن از ورق گالوانیزه استفاده شده است. ورق گالوانیزه ورق فولادی ست که پوششی از فلز روی (زینک) به عنوان محافظ روی آن قرار گرفته است نقش فلز روی این است که از زنگ زدگی فولاد زیرین جلوگیری می کند. لوله صنعتی به ندرت برای انتقال آب به کار برده می شود و بیشتر برای ساخت و ساز مورد استفاده قرار می گیرد. 
لوله مانیسمان نوعی از لوله است که درز جوش ندارد و به همین دلیل دارای استحکام بیشتری نسبت به لوله های درز دار است. لوله های مانیسمان امروزه کاربردهای گسترده ای در صنعت به خصوص برای انتقال سیالات با فشار و دمای بالا دارند. هم اکنون این لوله در رده های مختلف در کشور تولید می شود. انواع وارداتی آن ینز موجود است که بیشتر از کشور چین وارد می شود. در این مقاله ضمن معرفی لوله های مانیمسان به تاریخچه، کاربرد لوله های مانیسمان، انواع و قیمت لوله مانیسمان اشاره خواهیم کرد.
تیرآهن هاش یا بال پهن یکی از انواع پر کاربرد تیرآهن است. به دلیل داشتن سطح مقطعی به شکل H این تیر آهن به نام تیرآهن هاش شناخته می شود. همچنین از آنجا که طول بال های این تیرآهن نسبت به تیرآهن های معمولی بیشتر است به آن بال پهن نیز گفته می شود. این تیرآهن به دلیل استحکام و مقاومت در برابر نیروهای برشی و گشتاور خمشی در ساختمان سازی و پروژه های صنعتی مانند ساخت اسکله، کشتی و ... بسیار پرکاربرد است.
پروفیل مقطعی فولادی می باشد که به دو دسته پروفیل صنعتی و ساختمانی تقسیم می شود. پروفیل های صنعتی در سازه های فلزی بزرگ، پل ها، تابلوهای تبلیغاتی عظیم ، صنایع نظامی، ساخت تجهیزات صنعتی و ... کاربرد دارند. اما عمده کاربرد پروفیل های ساختمانی در صنعت ساختمان سازی ست. به دلیل اینکه پروفیل های صنعتی دارای مشخصات متفاوتی نسبت به پروفیل های ساختمانی هستند قیمت پروفیل صنعتی نیز با قیمت پروفیل ساختمانی متفاوت است.
پروفیل مبلی محصولی فولادی است که از ورق سرد با ضخامت 0.7 الی 1.5 میلیمتر تولید شده . رایج ترین پروفیل های مبلی، قوطی پروفیل مبلی با سطح مقطع مربع و یا قوطی سبک با سطح مقطع مستطیل شکل می باشد.   
لوله یک سیلندر خالی یا مقطع تیوب مانند است که در اکثر مواقع سطح مقطعی دایره شکل دارد و به طور عمده برای انتقال موادی که می توانند جریان داشته باشند مانند مایعات، گازها، پودرها و جامدات ریز به کار می رود. از لوله همچنین برای ساخت سازه هم استفاده می شود. لوله ها از آنجا که مقاطع خالی هستند در مقایسه با مقاطع پر بسیار سبک تر هستند. لوله ها بدون شک نقش بسیار مهمی در رشد و گسترش شهرها و تمدن ها داشته اند و امروزه نیز بدون آنها از هیچکدام یک از خدمات شهری و خانگی نمی توان استفاده نمود. در این مقاله ما به معرفی تاریخچه لوله، انواع لوله، فرایند ساخت لوله و بسیاری اطلاعات مفید دیگر پرداخته ایم. 
ناودانی unp مقطعی باز، که از یک جان و دو بال عمود برهم تشکیل شده است. ناودانی مشابه با حرف انگلیسی U میباشد. ناودانی به دو صورت 6 و 12 متری به بازار عرضه می گردد. کلیه مشخصات ابعادی، وزنی و رواداری های مربوط به ناودانی در استاندارد DIN 1026 و استاندارد ملی ایران 4477  آمده است. در دانشنامه ذیل می توانید وزن ناودانی در ابعاد و سایز های مختلف را مشاهده کنید.
مش فولادی، یک شبکه است که از بهم پیوستن مفتول های فولادی به صورت عمودی و ایجاد شبکه ای مربع شکل، تولید می گردد. دو پارامتر مهم در مش های فولادی قطر مفتول و ابعاد چشمه می باشد که بر همین اساس در انوع مختلفی طبقه بندی می شوند. به عنوان مثال مش مفتول 6 و چشمه 10 در 10، شبکه میلگردی است که با میلگرد قطر 6 تولید شده و ابعاد چشمه های ایجاد شده در آن، 10 در 10 می باشد. مش های فولادی به طور عمده برای تقویت بتن مورد استفاده قرار می گیرند که با قرار دادن آن در اسلب های بتنی و یا فونداسیون سبب مسلح شدن بتن می شوند. نکته اینجاست که مش های فولادی دارای ضریب انبساط حرارتی یکسان با بتن هستند و همین مسأله موجب شده که در تغییرات دما با نرخ یکسانی منبسط و یا منقبض شوند. در ادامه این مقاله به مزایا، انواع مش فولادی و جداول وزنی آن پرداخته ایم.
لوله داربست اصلی ترین جز از یک سازه ی داربست است که به وسیله ورق گرم یا ورق سیاه و به صورت درزدار ساخته می شود. با توجه به ضخامت ورقی که برای ساخت لوله داربست استفاده می شود وزن لوله داربست می تواند تغییر کند. واضح است که لوله های با ضخامت بیشتر از استحکام بالاتری نیز برخوردارند. بر همین مبنا لوله های داربست را به دو نوع سبک و سنگین تقسیم بندی می کنند. لوله های داربست در طول ۶ متر تولید می شوند و با توجه به نوع طراحی برای حمل سیالات مناسب نیستند.  

1 2 3 4 5