موضوعات مرتبط
میلگرد بستر چیست
استفاده از میلگرد در سازه های بنایی دارای اشکالات اجرایی و بازدهی پایین می باشد . برای برطرف کردن این نقیصه جایگزین مناسبی به نام میلگرد بستر طراحی گردیده است .
آینده صنعت فولاد

اقتصاددانان تولید و مصرف فولاد را یک سنجش برای رشد و پیشرفت کشورها می‌دانند، ایران جزو معدود کشورهایی است که این شانس را برای رشد و پیشرفت دارد، اما از طرف دیگر آمار مصرف فولاد در کشور ما نسبت به کشورهای پیشرفته پایین است.در وضعیت رکود فعلی در ساخت‌وساز و تولیدهای صنعتی در آینده نزدیک امیدی برای رشد مصرف فولاد در داخل کشور وجود ندارد و باید به صادرات توجه ویژه داشت.

بازگشت فولاد از سقف

بازار فولاد چند روزی است که کاهشی شده و برخی از تلاش‌ها برای تغییر فاز بازار و رشد قیمت‌ها نیز تاکنون به نتیجه نرسیده؛ تا جایی که بخش مهمی از رشد قیمت‌های این دوره را تاکنون از دست داده‌ایم. در روزهای اخیر شاهد بودیم که جریان افزایشی قیمت‌ها در ابتدا با شتاب محدودی درحال حرکت بود ولی به مرور زمان با رشد شتاب افزایش نرخ و رسیدن قیمت‌ها به سقف روانی و حتی فنی ۵ هزار تومان، به ناگاه با کاهش قیمت دلار آزاد؛ بازار فولاد هم وارد یک فاز نزولی شد.

رشد متمایز صنعت فولاد

صنعت فولاد ایران دوران رو به رشدی را طی می‌کند حال چنانچه نگاهی به اعمال فشارهای بیرونی داشته باشیم ابعاد دیگری از این صنعت نمایان می‌شود. نخست می‌توان به گزارش انجمن جهانی فولاد اشاره کرد که رشد تولید فولاد ایران در ۱۰ ماه سال جاری میلادی، ‌نزدیک به دو برابر متوسط رشد جهانی بوده است. طی این مدت ایران ۵/ ۲۱ میلیون تن فولاد تولید کرد که رشد ۲/ ۶درصدی نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۱۸ داشته است.