مقالات
1 2 3 4 5 6 ... 28

مشخصات فولاد st52 | فولاد st52
مشخصات فولاد st52 | فولاد st52
فولاد به عنوان یکی از مهمترین آلیاژهای فلز آهن انواع مختلفی دارد که فولاد st52 یکی از معروف‌ترین و پرکاربردترین آن‌ها به حساب می‌آید. فولاد st52 هم به این دلیل که استحکام خوبی در برابر نیروهای کششی از خود نشان می‌دهد و هم به این دلیل که در مقابل انواع دیگر فولاد از قیمت نسبتاً مناسبی برخوردار است درصنایع گوناگونی از ساختمان‌سازی گرفته تا ساخت ابزار و ماشین‌آلات مورد استفاده قرار می‌گیرد.  
معرفی کامل آهن فروشی | سود آهن‌فروشی چقدر است؟
معرفی کامل آهن فروشی | سود آهن‌فروشی چقدر است؟
عده‌ای تصور می‌کنند آهن‌فروش، بدون هیچ زحمت خاصی آهن را ارزان می‌خرد، سود خوبی بر روی آن می‌کشد و با قیمت گرانی آن را به فروش می‌رساند. اما آیا این تصور واقعی است و آهن‌فروشان بدون هیچ رنج و مشقت خاصی سودهای هنگفتی به جیب می‌زنند؟ آیا وارد شدن به بازار آهن به این راحتی‌هاست و هر شخصی از عهده‌ی آن برمی‌آید؟  
مراحل و راهنمای کامل ساختمان سازی
مراحل و راهنمای کامل ساختمان سازی
یکی از پررونق ترین بازارهای امروز در ایران، بازار مسکن است. اغلب سرمایه داران ایرانی پول خود را در جهت تملک و ساخت و ساز مسکن استفاده می‌کنند. در دنیای امروز استفاده از فلزات در ساختمان سازی امری ضروری است. اگر در صدد ساخت یک واحد مسکونی هستید حتی المکان لازم است بدانید با توجه به متراژ ساختمان‌تان، چقدر میلگرد، تیرآهن و دیگر محصولات فولادی نیاز دارید و نسبت به خرید آن ها اقدام کنید.
میلگرد استیل چیست | قیمت میلگرد میلگرد استیل
میلگرد استیل چیست | قیمت میلگرد میلگرد استیل
میلگرد استنلس استیل مقاومت عالی در برابر خوردگی و خطر آسیب ساختاری ناشی از زنگ زدگی و نیاز به بازسازی های پر هزینه را از بین می‌برد.  با افزایش سن زیر ساخت ها، خرابی بتن ها به یکی از پرهزینه ترین و گسترده ترین مشکلات تبدیل می شود. عامل خرابی بتن، حمله خوردگی به میله های تقویت کننده "که علت بیش از 90 درصد مشکلات با دوام بتن" است. به همین دلیل تعیین فولادهای زنگ نزن حاوی نیکل برای زیرساخت‌های مهم، گزینه‌ای مقرون به صرفه است و مزایای بیشتری را هم برای شهروندان و هم برای محیط زیست به همراه دارد.  
لوله اسپیرال چیست | قیمت لوله اسپیرال
لوله اسپیرال چیست | قیمت لوله اسپیرال
در حال حاضر می‌توان گفت کیفیت لوله اسپیرال به حد مطلوب و قابل قبولی رسیده است به گونه‌ای که در بیشتر استانداردهای بین‌المللی مختلف از نظر کیفی در کنار لوله درز جوش مستقیم قرار می‌گیرند و از این حیث چیزی کمتر از سایر لوله درزدارها ندارند. همچنین قیمت لوله اسپیرال به مراتب ارزان‌تر است و از استحکام و انعطاف‌ بیشتری نیز برخوردارند.  
میلگرد انتظار چیست؟ کاربرد آرماتور انتظار
میلگرد انتظار چیست؟ کاربرد آرماتور انتظار
آرماتور انتظار (Reinforcement Dowel) یا به اصطلاح میلگرد انتظار (Dowel Bar)، میله های فولادی کوتاهی هستند که بدون محدود کردن حرکت اتصال افقی، اتصال مکانیکی بین دال ها را ایجاد می کنند. آنها با اجازه دادن به ورقه ترک، مقداری از بار را از یک عضو بتنی به عضو مجاور آن انتقال می دهند. این باعث کاهش انحراف مفصل و تنش در رویکرد و ترک ورقه می شود. میلگرد انتظار زمینه را برای ادامه بتن ریزی و یا توسعه سازه فراهم می‌کند.  
خمکاری لوله فولادی | خدمات خمکاری لوله فولادی
خمکاری لوله فولادی | خدمات خمکاری لوله فولادی
خمش لوله، فرآیند تغییر شکل دائمی در لوله یا تیوپ است که به روش های مختلفی انجام می‌شود. با استفاده از روش های مختلف خمش میتوان در لوله صاف یک یا چند خم ایجاد کرد. خمکاری قالبا برای لوله های با سطح مقطع گرد استفاده می شود اما در بعضی مواقع لوله هایی با سطح مقطع مربع یا مستطیل نیز به این روش شکل داده می شوند. خمکاری لوله فولادی با توجه به زاویه و جهت خمش به سه صورت انجام می شود: خمش معمولی، خمش U شکل و خمش 180 درجه.  
انواع ورق سیاه | قیمت ورق سیاه
انواع ورق سیاه | قیمت ورق سیاه
آیا تا کنون به کاربرد ورق سیاه در صنعت توجه کرده اید؟ یکی از متداول‌ ترین محصولات فولادی، ورق سیاه یا ورق نورد گرم نام دارد. این ورق ها طی فرآیند نورد گرم در دمای بالای 930 درجه سانتی گراد (1700 درجه فارنهایت) تحت عملیات نورد فشاری قرار گرفته و در اثر این عملیات خاصیت فرم پذیری آن بهینه می شود و در ضخامت های بالای 1.5 میلی‌متر که ضخامت های متفاوت آن در تعیین قیمت ورق سیاه مهم است؛ به صورت ورق صاف و صیقل یافته اما با کیفیت سطحی پایین تر تولید می شود.  
سرمایه‌گذاری در فولاد؛ سودآورتر از سکه و طلا
سرمایه‌گذاری در فولاد؛ سودآورتر از سکه و طلا
در حالی که تورم یک سال گذشته حدود 47 درصد بوده، قیمت سکه بهار آزادی تقریبا 8 درصد، قیمت طلا 18 عیار تقریبا 10 درصد و قیمت دلار حدود 12 درصد رشد کرده است با این حال قیمت بیشتر مقاطع فولادی رشدی بیش از تورم داشته و بعضی از انواع ورق و یا میلگرد رشد قیمتی بالای 60 یا 70 درصد را تجربه کرده‌اند.  
قیمت میلگرد ساده آیین صنعت و معرفی آن
قیمت میلگرد ساده آیین صنعت و معرفی آن
شرکت نورد فولاد آیین صنعت از سال 1383 در زمینه تولید انواع میلگرد ساده و صنعتی فعالیت خود را آغاز کرده است. مجموعه تولیدی آیین صنعت یکی از بزرگترین تولیدکنندگان میلگرد ساده در ایران می باشد. در خط تولید میلگرد ساده آیین، بیلت یا شمش آهن به میلگرد ساده صنعتی خام تبدیل می شوند.  
تحلیل قیمت ناودانی در 3 ماهه اول سال 1400
تحلیل قیمت ناودانی در 3 ماهه اول سال 1400
بازار آهن و درنتیجه بازار ناودانی کشور طی 4 دهه‌ی گذشته تحت تأثیر تورم و افزایش نرخ ارز همواره در تب‌وتاب و جوش‌وخروش بوده است. در سال‌های اخیر آشفتگی و التهاب در بازار آهن داخلی گسترش یافت و نوسانات قیمت ناودانی نسبت به قبل شدیدتر هم شد و همین عامل معیشت، مسکن و شغل حرفه‌ای بخش عمده‌ای از جامعه را تحت تأثیر قرار داد. خرید و فروش ناودانی به شدت تحت تأثیر قیمت ناودانی است و چشم امید خریداران ناودانی و همینطور فروشندگان ناودانی و تولیدکنندگان آن به همین تحلیل‌های قیمت ناودانی است تا بتوانند به کمک آن نوسانات قیمت ناودانی را بهتر فهمیده و درک کنند و آینده‌ی بازار را دقیق‌تر پیشبینی و ارزیابی کرده و در نهایت زمان‌های بهتری را برای خرید و فروش ناودانی انتخاب کنند.  
جوشکاری ورق نازک | دستگاه جوش ورق نازک
جوشکاری ورق نازک | دستگاه جوش ورق نازک
هنگام جوشکاری ورق فلزی نازک، هدف اصلی جلوگیری از ایجاد تاب، سوختگی سطح ورق و بالا بودن درجه حرارت دستگاه است. قسمت هایی از ورق  فلزی که روی آن ها عملیات جوشکاری صورت گرفته دارای مقاومت مکانیکی کافی برای استفاده هستند. جوشکاری اتصال کوتاه (MIG) و جوشکاری پالسی (TIG) بیشترین کنترل را بروی گرما برای رفع این چالش ها دارند.  


1 2 3 4 5 6 ... 28