مقالات
1 2 3 4 5 6 ... 18

فرآیند خمکاری میلگرد
فرآیند خمکاری میلگرد
در صنعت ساختمان سازی همیشه اشتباهات بیش از صنایع دیگر مرگبار خواهد بود. زیرا انسان ها برای در امان بودن و حفاظت از جان خود به ساختمان ها و سازه ها پناه می برند و یک اشتباه، خسارت های جبران ناپذیری را به همراه دارد. نقل قولی از فرانک لوید، معمار آمریکایی وجود دارد به این مضمون که یک پزشک می تواند اشتباه خود را دفن کند اما یک معمار تنها جای اشتباه خود فقط می تواند یک درخت خرما بکارد.  
سقف عرشه فولادی | مزایا و معایب سقف عرشه فولادی
سقف عرشه فولادی | مزایا و معایب سقف عرشه فولادی
سقف عرشه فولادی، ورق های مواج و راه راه است که به عنوان یک طبقه سقف ساختاری یا کامپوزیت استفاده می شود. اگر تمامی بدنه و فونداسیون ساختمان کامل و خوب باشد بازهم نیاز به سقف محکم درجهت حفاظت است. در نتیجه از مهمترین مسائلی که می بایست به آن توجه زیادی نشان داد، کیفیت سقف و ساختمان است. سقف عرشه فولادی توسط تیرهای فولادی یا تیرچه ها، پشتیبانی خواهند شد. هدف از این سقف ها حمایت از غشای عایق سقف یا حمایت و اتصال با بتن برای ایجاد یک طبقه کف فلزی کامپوزیت است.  
5 نکته مهم در مورد نبشی
5 نکته مهم در مورد نبشی
نبشی یکی از پروفیل های ریز نقش در ساختمان سازی می باشد که دارای دو ضلع عمود برهم است. وزن نبشی تابعی از سایز آن می باشد و دارای مختلفی مانند نبشی پلاستیکی، نبشی آلومینیوم، نبشی استیل، نبشی پی وی سی، نبشی پلی اتیلن و ... است. نبشی از لحاظ روش تولید به دو دسته پرسی و فابریک دسته بندی می شود.  
کارخانه های تولید کننده میلگرد در ایران
کارخانه های تولید کننده میلگرد در ایران
تولید میلگرد در ایران بیش از نیم قرن سابقه درخشان و فعال دارد. خوشبختانه کشور ایران از نظر تولید میلگرد و کلاف به خودکفایی کامل رسیده و کارخانه هایی نظیر ذوب اهن اصفهان، میلگرد میانه، ظفربناب، بافق یزد و ... معروفترین تولیدکنندگان میلگرد در ایران هستند.  
رنگ کردن ورق گالوانیزه
رنگ کردن ورق گالوانیزه
بزرگترین عامل زنگ زدگی ورق های فولادی رطوبت می باشد. هنگامی که مقاطع فولادی در مجاورت با هوا و اکسیژن قرار می گیرند، اکسید شده و ترکیبات شیمیایی آن تغییر می کنند. از این رو فرآیندی به نام گالوانیزاسیون بروی ورق انجام می شود تا از آن در برابر رطوبت محافظت کند. رنگ کردن ورق گالوانیزه یکی از راه های افزایش مقاومت و زیبایی ورق است. یکی از پرکابردترین ورق ها در صنایع، ورق های ضد زنگ یا گالوانیزه می باشد.  
5 مطلب مهم در مورد تیرآهن
5 مطلب مهم در مورد تیرآهن
یکی از اساس ترین پروفیل های ساختمانی، تیرآهن می باشد به طور کلی این مقاطع فولادی جز نیازهای اساسی هر پروژه ساخت و ساز است که بدون وجود آن نمیتوان پروژه ای را به اتمام رساند. تیرآهن انواع مختلفی دارد و در موارد مختلفی قابل استفاده است. در پروژه های ساختمانی قیمت تیرآهن نقش بسزائی در هزینه های تمام شده ایفا می کند. تیرآهن معمولا در معماری و مهندسی سازه، به عنوان عضو بلند، مستقیم و منشوری تعریف می شود. البته در اجرای سازه های فلزی تیراهن به صورت های مختلفی استفاده می شود.  
ورق شادولاین چیست | ویژگی و کاربرد آن
ورق شادولاین چیست | ویژگی و کاربرد آن
از ورق گالوانیزه شادولاین برای پوشش سقف ها یا قسمت هایی که در معرض رطوبت هستند، استفاده می شود. این ورق ها در عین گالوانیزاسیون، رنگ آمیزی هم می شوند تا ظاهری زیبا و چشم نواز داشته باشند. ورق های گالوانیزه رنگی در انواع مختلفی خم و برش می خورند و به سمت چرخه مصرف می روند؛ یکی از این انواع این ورق ها، ورق شادولاین است.  
ورق گالوانیزه ذوزنقه چیست | وزن ورق  گالوانیزه ذوزنقه
ورق گالوانیزه ذوزنقه چیست | وزن ورق گالوانیزه ذوزنقه
ورق گالوانیزه ذوزنقه، رول فرمینگ خاصی از ورق گالوانیزه می باشد که شامل موج هایی مربعی در عرض ورق است و به طور معمول در هر متر از این محصول حدود شش موج وجود دارد. مواد مورد استفاده در لایه سطحی ورق ذوزنقه ultra-weather  است که به منظور جلوگیری از ثاتیر اشعه ماوراء بنفش و همچنین کاهش ضریب هدایت گرما استفاده می شود.
بهترین کارخانه تولید کننده لوله فولادی در ایران
بهترین کارخانه تولید کننده لوله فولادی در ایران
لوله فولادی برای انتقال مایعات، گاز و سیالات بسیار کارآمد هستند. همانطور که می‌دانید کارخانه های متعددی در زمینه تولید لوله های فولادی فعالیت دارند. انتخاب لوله‌ی با کیفیت برای مصارف متعددی، بسیار مهم و لازم است، چرا که انتخاب لوله بی کیفیت به مرور فرسوده شده و از بین می روند.  
خزش فلز چیست؟ علل ایجاد خزش فلزات
خزش فلز چیست؟ علل ایجاد خزش فلزات
خزش فلز در واقع به تغییر شکل آهسته و پیوسته فلزات تحت تنش ثابت و پایین‌تر از مقاومت تسلیم فلز در دماهای بالا رخ می دهد. اطلاع در مورد این موضوع هنگام انتخاب فلزات، می تواند از عواقب و آسیب های جدی ناشی از این پدیده جلوگیری کند.  
میراگر ساختمان چیست | انواع میراگر
میراگر ساختمان چیست | انواع میراگر
میراگر به ابزار یا وسیله ای گفته می شود که در سازه های موجود در مناطق زلزله خیز نصب می شودتا از ارتعاشات سازه در هنگام زلزله کاسته شود و در نتیجه خسارات های جانی و مالی کاهش پیدا کند. به طور کلی میراگر ها در دو نوع Horizontal TMD که در ساختمان های باریک، برج های ارتباطی، گلدسته ها و مانند آن یافت می شود و نوع دیگر Vertical TMD که معمولا در سازه های افقی با طول های طولانی مانند پل ها، کف ها و مسیر های پیاده‌روی اعمال می شود. هر دو نوع عملکرد مشابهی دارد اگر چه ممکن است از نظر مکانیزم تفاوت های جزئی وجود داشته باشد.
پروفیل آبرو چیست؟ انواع و کاربرد پروفیل
پروفیل آبرو چیست؟ انواع و کاربرد پروفیل
در صنعت ساختمان سازی، مصالح فراوانی کاربرد دارد که هر کدام از این مصالح به نوعی تکمیل کننده کار می باشد و نقش اساسی دارند. یکی از مصالح مهم و ضروری در ساختمان سازی پروفیل است که در دو نوع صنعتی و ساختمانی وجود دارد.  


1 2 3 4 5 6 ... 18