سیزدهمین نمایشگاه آهن‌آلات
مدیران آهن غرفه A11
مقالات
1 2 3 4 5 6 ... 39

میلگرد کدام کارخانه را خریداری کنیم؟
میلگرد کدام کارخانه را خریداری کنیم؟
در زمان خرید میلگرد سؤال مختلفی مطرح می شود. از جمله اینکه بهترین زمان برای خرید میلگرد چه موقع است و از کدام تولید کننده میلگرد بخریم؟ با توجه به اینکه هزینه ی خرید میلگرد بخش قابل توجهی از هزینه های هر پروژه را تشکیل می دهد، پاسخ به این سوالات برای هر خریدار بسیار حائز اهمیت است. در این مقاله ما به بررسی جنبه های مختلف این پرسش ها خواهیم پرداخت. 
میلگرد CFRP چیست | میلگرد کامپوزیتی
میلگرد CFRP چیست | میلگرد کامپوزیتی
فیبرکربن از موادی ست که به دلیل ویژگی های منحصر به فرد مانند نسبت استحکام به وزن بالا، بسیار مورد توجه صنایع مختلف قرار گرفته است. هر کجا نیاز به ماده سبک و در عین حال قوی باشد فیبرکربن یا CFRP یکی از گزینه هاست. در این مقاله به بررسی مزایا و معایب فیبرکربن و کاربرد آن در مهندسی ساختمان خواهیم پرداخت.   
انواع خوردگی فولاد
انواع خوردگی فولاد
خوردگی یکی از مهمترین مشکلاتی ست که می تواند برای فلزات و به ویژه فولاد در سازه های فلزی به وجود بیاید. انواع بسیار زیادی از خوردگی وجود دارد که به روش های مختلف دسته بندی می شوند. در این مقاله به معرفی انواع متداول خوردگی در فولاد خواهیم پرداخت.
6 کاربرد تسمه فولادی
6 کاربرد تسمه فولادی
تسمه فولادی به مقطعی فولادی گفته می شود که اختلاف زیادی بین عرض و ضخامت آن وجود دارد. تسمه های فولادی جز مقاطع پرکاربرد هستند که در صنایع گوناگون مانند ساخت درب، نرده، پنجره و انواع کمربندهای فلزی از آن استفاده می شود. در این مقاله به بحث پیرامون برخی از کاربردهای عمده ی انواع تسمه های فولادی خواهیم پرداخت.
فرایند خوردگی فولاد چگونه است؟
فرایند خوردگی فولاد چگونه است؟
فولاد بدون شک به دلیل ویژگی های منحصر به فرد مانند استحکام و قابلیت شکل پذیری که دارد، پرکاربردترین آلیاژ در صنایع مختلف به حساب می آید. در کنار تمام مزایایی که فولاد دارد، یکی عیب عمده ی آن آسیب پذیری در برابر خوردگی ست. در این مقاله تلاش شده است مساله ی خوردگی فولاد به صورت دقیق و از پایه مورد بررسی قرار بگیرد. 
اندازه اسمی لوله چیست؟
اندازه اسمی لوله چیست؟
امروزه از سیستم های مختلفی برای سایز بندی لوله ها استفاده می شود. روشی که مرسوم،ش استفاده از سایز اسمی لوله (NPS) به همراه رده ی لوله (SCH) است. در این مقاله ضمن معرفی سیستم سایز بندی NPS به معرفی برخی استانداردهای دیگر خواهیم پرداخت. 
الکترود مناسب برای جوشکاری پروفیل
الکترود مناسب برای جوشکاری پروفیل
در موارد زیادی لازم است تا دو پروفیل به یکدیگر متصل شوند. برای اتصال پروفیل ها می توان از پیچ، پرچ یا جوش استفاده کرد. کاربرد جوش در صورتی که به درستی انجام شود استحکام بسیاری بالایی دارد. ولی باید توجه داشت که یکی از ملزومات جوشکاری انتخاب الکترود مناسب است. در این مقاله ضمن معرفی روش های جوشکاری به نحوه ی انتخاب الکترود برای جوشکاری پروفیل اشاره خواهیم کرد. 
کارخانه های تولیدکننده‌ی پروفیل زد در ایران
کارخانه های تولیدکننده‌ی پروفیل زد در ایران
پروفیل زد یا پرلین زد، پروفیلی با مقطع باز و به شکل حرف Z انگلیسی ست که در صنعت ساختمان و برای ساخت سازه های فلزی و سقف سوله ها مورد استفاده قرار می گیرد. هر چند پروفیل زد در کشور ما در بسیاری از موارد به صورت کارگاهی تولید می شود اما برخی از شرکت های معتبر نیز در زمینه تولید آن فعالیت دارند که در این مقاله به معرفی برخی از آنها خواهیم پرداخت.
خرید میلگرد آذرگستر | قیمت میلگرد آذرگستر
خرید میلگرد آذرگستر | قیمت میلگرد آذرگستر
شرکت صنایع فولادی آذرگستر سدید در سال 1390 کار خود را آغاز کرد و تا الان جز مجموعه های فعال در زمینه تولید میلگرد در کشور بوده است. این مجموعه در شهرک صنعتی شمس آباد در استان تهران واقع شده است.
میلگرد GFRP چیست و چه مزایایی دارد؟
میلگرد GFRP چیست و چه مزایایی دارد؟
FRPها موادی کامپوزیتی هستند که به کمک فیبر تقویت شده اند. از مواد مخلتفی مانند کربن، آرامید، بازالت و فایبرگلاس می توان برای تقویت FRP استفاده کرد. در صورت استفاده از فایبرگلاس، متریال به وجود آمده را GFRP می نامند. در این مقاله به معرفی GFRP و ویژگی های میلگرد ساخته شده از آن خواهیم پرداخت. 
عملیات حرارتی فولاد
عملیات حرارتی فولاد
عملیات حرارتی عبارت است از گرم شدن و سرد شدن فلزات و آلیاژهای آهنی و یا غیر آهنی با یک برنامه ی مشخص در حالت جامد. به کمک عملیات حرارتی می توان بسیاری از خواص فلزات را بهبود داد و در مواردی تاثیر عملیات حرارتی از تغییر در ترکیبات شیمیایی فلزات نیز بیشتر است. اما عملیات حرارتی می بایست در شرایط کنترل شده انجام شود. در این مقاله به بررسی کلی عملیات حرارتی و برخی فرایندهای آن می پردازیم. 
دیاگرام فازی آهن-کربن
دیاگرام فازی آهن-کربن
از مهمترین مفاهیم که در عملیات حرارتی باید از آن اطلاع داشت و مبنای بسیاری از فرایندهای ساخت فولاد و چدن و ... است نموداری است که به آن دیاگرام آهن-کربن گفته می شود. این دیاگرام، تعادلی از کربن در محلول جامد آهن است که بیان کننده ی تغییرات ساختاری آلیاژهای آهن-کربن نسبت به درجه حرارت های مختلف است. در این مقاله به معرفی بخش های مختلف این دیاگرام خواهیم پرداخت. 


1 2 3 4 5 6 ... 39