دانشنامه محصولات فلزی
1 2 3 4

لوله آلومینیوم چیست؟
لوله آلومینیوم چیست؟

لوله آلومینیوم از سری لوله های فلزی است که از آلیاژهای 6061، 6063، 6101 و ... ساخته شده است. لوله های آلومینیومی دارای وزن کمی هستند و همین طور مقاومت به خوردگی بالایی دارند. از لوله های آلومینیومی می توان در کارهایی مانند سوخت رسانی در موتور هواپیما به دلیل سبک بودن آن، صنایع شیمیایی، رساندن هوای خشک به ابزارآلات، لوله کشی زمین های کشاورزی و ... استفاده کرد.

لوله استنلس استیل
لوله استنلس استیل

در علوم متالوژی و شناخت فلزات، استیل، آلیاژی از آهن است که براثر ترکیب آهن با چند ماده دیگر ساخته می شود. یکی از عناصری که با آهن ترکیب می شود و به آن خاصیت مقاومت بالا می بخشد، کربن است. کربن به میزان 2 درصد مجاز است تا با آهن ترکیب شود.

شمش فولادی
شمش فولادی

شمش فولادی از مهمترین کالاها در فرآیند زنجیره تولید محصولات فولادی است که از جمله فرآورده های میانی نورد فولاد است که جهت تولید محصولات نهایی از قبیل میلگرد، تیرآهن، مفتول و غیره استفاده می‌شود.

سیم مفتولی مسوار
سیم مفتولی مسوار

مفتول مسوار همان مفتول آهن می باشد که بعد از انجام کشش روی آن، وارد وان های اسید شویی می شود تا چربی ها و آلودگی های آن زدوده شود.

سیم مفتولی گالوانیزه
سیم مفتولی گالوانیزه

ساخت سیم مفتول گالوانیزه فرایندی است که فولاد عاری از اکسید، در وان مذاب روی غوطه ور شده و در نتیجه آن پوشش چسبنده و محافظی را که از فلز روی تشکیل می شود که این پوشش شامل لایه های آلیاژی است به مقاومت در مقابل خوردگی فلز پایه کمک می کند.

سیم مفتولی سیاه
سیم مفتولی سیاه

مفتول سیاه طی فرآیند کشش از میلگردهای کششی و حرارت دیده در کوره با دمای بالا تولید می گردد که این کشش و حرارات آن را نرم و انعطاف پذیر می کند.

سیم خاردار خطی
سیم خاردار خطی

سیم خاردار خطی از جمله محصولاتی است که بیشتر برای حصار کشی و ایجاد امنیت زمین ها و فضاهای مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. 

سیم خاردار حلقوی تبری چیست
سیم خاردار حلقوی تبری چیست

دومین دسته از انواع سیم خاردار های حلقوی را سیم خاردار های تبری تشکیل می دهند. این دسته از سیم خاردار با عنوان سیم خاردار لیزری نیز شناخته می شود.

خرپا چیست
خرپا چیست

خرپا سازه‌ای صلب از واحدهای مثلثی شکل است که از اتصال اجزای باریک و بلند ساخته شده‌ است. خرپاها توانایی تحمل نیروهای کششی و فشاری را دارند.

توری گابیون چیست
توری گابیون چیست

توری گابیون یا Gabion توری سنگیتور سنگ را قطعا حداقل یک بار در کنار جاده ها، رودخانه یا سد ها دیده اید ولی از آن جایی که نام آن را نمی دانید به آن دقت نکرده اید.

توری فرنگی چیست
توری فرنگی چیست

توری فرنگی این توری جهت پوشش سقف سوله ، سیمان کاری و استفاده در باغ ها و مزارع جهت حصارکشی موقتی و کم هزینه استفاده می شود.

پروفیل مبلی چیست
پروفیل مبلی چیست

پروفیل مبلی ، از مهمترین دسته های پروفیل ، هستند که به دلیل خصوصیات عالی ، استفاده گسترده ای در صنایع و تولیداتی از قبیل خودروسازی ، مبلمان و صندلی ، اگزوز ، کانکس و کانتینر ، دوچرخه سازی و لوازم خانگی و … پیدا کرده اند.


1 2 3 4