whatsapp instagram aparat telegram call
۱۴:۳۵ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۴
| میلگرد ذوب آهن اصفهان ۱۶:
arrow۲۰۰
۲۸۳۰۰ تومان
۱۳:۲۴ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۴
| تیرآهن ذوب آهن اصفهان IPE ۳۰ * ۱۶:
arrow۲۸۶۴
۳۱۴۹۹ تومان
۱۴:۰۸ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۴
| ورق سیاه فولاد مبارکه ۳mm * ۱۵۰۰:
arrow۳۰۰⚊
۴۲۳۰۰ تومان
۱۴:۰۳ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۴
| ورق رنگی فولاد مبارکه ۰.۵mm * ۱۲۵۰:
۵۴۰۰۰ تومان
۱۶:۰۶ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۴
| پروفیل ساختمانی ۶ متری ۳۰x۳۰:
arrow۲۰۰⚊
۴۶۱۰۰ تومان
۱۳:۱۲ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۳
| ناودانی شکفته مشهد ۶ متری ۸:
۲۹۴۰۰ تومان
۱۳:۱۳ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۳
| نبشی شکفته مشهد ۶ متری ۵۰X۵۰:
۲۹۱۰۰ تومان
۱۳:۵۰ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۴
| لوله صنعتی ۶ متری * ۱ اینچ * ۲mm:
arrow۳۰۰⚊
۴۵۳۰۰ تومان
مدیران آهن ۰۳۱-۳۴۱۵۵
تماس و مشاوره رایگان

دانشنامه محصولات فلزی

مدیران آهن؛ مرجع تخصصی تولید انواع دانشنامه در خصوص میلگرد، تیرآهن، ورق، پروفیل و سایر محصولات فولادی، استیل و آلیاژی

قطار به عنوان یک وسیله ی حمل و نقل ایمن و مقرون به صرفه نقش بسیار مهمی در توسعه ی کشورها ایفا کرده است. حمل مسافر تنها یکی از جنبه ای کارکرد راه آهن است و بخش عمده ای سیستم حمل و نقل ریلی برای جابجایی بار مورد استفاده قرار می گیرد. از مهمترین اجزای صنعت حمل و نقل ریلی، ریل های فولادی هستند که بدون آن ها این صنعت معنایی نخواهد داشت.  ریل از دو قطعه  تشکیل شده است که به صورت موازی و در فاصله ای معین از یکدیگر قرار گرفته اند. ریلها از فولاد نورد شده هستند و مسیری برای حرکت قطار را فراهم میکنند. از آنجا که چرخ های قطار با سطح ریل در تماس است، جنس ریل ها از فولادهای مقاوم به سایش مانند Ck45 و Ck55 ساخته می شود. البته علاوه بر قطار از ریل برای مواردی دیگر مانند ساخته درب های کشویی نیز استفاده می شود. کارخانه ذوب آهن اصفهان تنها تولیدکننده در کشور است که در زمینه تولید ریل فعالیت دارد. 

مش فولادی، یک شبکه است که از بهم پیوستن مفتول های فولادی به صورت عمودی و ایجاد شبکه ای مربع شکل، تولید می گردد. دو پارامتر مهم در مش های فولادی قطر مفتول و ابعاد چشمه می باشد که بر همین اساس در انوع مختلفی طبقه بندی می شوند. به عنوان مثال مش مفتول 6 و چشمه 10 در 10، شبکه میلگردی است که با میلگرد قطر 6 تولید شده و ابعاد چشمه های ایجاد شده در آن، 10 در 10 می باشد. مش های فولادی به طور عمده برای تقویت بتن مورد استفاده قرار می گیرند که با قرار دادن آن در اسلب های بتنی و یا فونداسیون سبب مسلح شدن بتن می شوند. نکته اینجاست که مش های فولادی دارای ضریب انبساط حرارتی یکسان با بتن هستند و همین مسأله موجب شده که در تغییرات دما با نرخ یکسانی منبسط و یا منقبض شوند. در ادامه این مقاله به مزایا، انواع مش فولادی و جداول وزنی آن پرداخته ایم.

سیم مفتول آهنی یا Steel wire rod محصولی نیمه پایانی است که از بیلت فولادی تولید میگردد. سیم مفتول برای کارخانه تولیدی یک محصول نهایی بوده و برای کارگاه های تولیدی محصولات مفتولی یک متریال خام به حساب می آید.

میلگرد ساده، میلگردی صاف و بدون آج می باشد که طبق استاندارد ملی ایران ISIRI 3132 ساخته می شود. این میلگرد در پروژه های ساختمانی و صنعتی به طور گسترده مورد استفاده قرار میگیرد. میلگرد ساده سختی و دوام بسیار زیادی دارد و به راحتی بار مکانیکی زیادی را تحمل می کند.  

وزن میلگرد در زمان خرید آن مسئله ای بسیار مهم است. قیمت میلگرد برای واحد کیلوگرم اعلام می شود و در زمان خرید باید مشخص شود وزن میلگرد خریداری شده چقدر است تا بتوان هزینه ی آن را محاسبه کرد. محاسبه وزن میلگرد از طرق مختلفی می تواند انجام شود. محاسبه تقریبی، استفاده از جدول وزن میلگرد و همچنین اطلاعات کارخانه تولید کننده از جمله ای راه ها هستند. اما در زمان محاسبه و یا تخمین وزن میلگرد از جداول وزنی باید به یک نکته توجه داشت و آن این است که میلگردهای تولید شده قطعا دارای مقداری تلرانس خواهند بود و اینگونه نیست که هر شاخه میلگرد دقیقا وزنی برابر آنچه در جدول وزن میلگرد آمده است داشته باشد. در خصوص میلگرد باید گفت که به دو دسته ساده و آجدار تقسیم می شود و در دو نوع شاخه و کلاف در بازار آهن عرضه می گردد. از ویژگی های بارزی که میتوان به وسیله آن کیفیت میلگرد را شناسایی کرد وزن میلگرد می باشد. در این صفحه شما وزن میلگرد اصفهان، وزن میلگرد بناب، وزن میلگرد راد همدان، وزن میلگرد زاگرس، وزن میلگرد نیشابور و دیگر کارخانه ها را مشاهده میکنید.

میلگرد به دو دسته شاخه و کلاف تولید میگردد و متناسب با کاربرد هایی که هر کدام دارند در صنایع مربوطه مورد استفاده قرار میگیرند. در واقع میلگرد کلاف، کلاف های پیچیده ای هستند که در استفاده های مختلفی صنعتی و ساختمانی دارند. قیمت میلگرد کلاف بر اساس دسته و سایز تعیین می شود که معمولا کلاف آجدار از نوع ساده آن گران تر می باشد.

تیرآهن از مهمترین مقاطع فولادی ست که به طور عمده در صنعت ساختمان سازی به کار برده می شود و مهمترین وظیفه ی آن تحمل بارهای وارد بر ساختمان است. امروزه تیرآهن ها در استانداردهای و شکل های متنوعی تولید می شوند که هر کدام کاربرد مخصوص به خود را دارد. به عنوان انواع تیرآهن می توان از IPE ، INP و IPB نام برد. در کشور ما تیرآهن های IPE یا اروپایی کاربرد بیشتری دارند. وزن تیرآهن ها برای هر سایز با توجه به استاندارد آن ها مشخص می شود و از فاکتورهای مهمی ست که در زمان خرید و یا استفاده از آن ها باید به آن توجه داشت.   

سپری آهنی مقطعی T شکلی است که از جنس فولاد ساختمانی تولید می گردد. عوامل گوناگونی مانند طول، سایز و چگالی بر وزن سپری تاثیر می گذارد. سپری دارای برند های مختلفی در بازار می باشد به همین دلیل قیمت سپری شکفته مشهد، اسپیرال و نورد سجاد متفاوت از هم هستند.

می توانید وزن ورق با توجه به جرم وزنی آهن 7.8، ضخامت ورق، عرض ورق و طول ورق بدست بیاورید. در حالت کلی باید وزن ورق را به صورت حاصلضرب ضخامت ورق (میلی‌متر)، عرض ورق (میلی‎‌متر)، طول ورق (متر) را حساب کنید و حاصل را بر 1000 تقسیم نمایید و عدد حاصل را در 7.8 ضرب کنید.  

تفاوت مهم لوله گالوانیزه صنعتی با سایر لوله ها این است که در ساخت آن از ورق گالوانیزه استفاده شده است. ورق گالوانیزه ورق فولادی ست که پوششی از فلز روی (زینک) به عنوان محافظ روی آن قرار گرفته است نقش فلز روی این است که از زنگ زدگی فولاد زیرین جلوگیری می کند. لوله صنعتی به ندرت برای انتقال آب به کار برده می شود و بیشتر برای ساخت و ساز مورد استفاده قرار می گیرد. 

داربست ها سازه هایی هستند که کاربرد اصلی آنها فراهم کردن امکان دسترسی به سازه های بلند مرتبه است. داربست ها از اجزای مختلفی تشکیل شده اند که مهمترین آن لوله داربست است. لوله های داربست به وسیله ورق سیاه یا ورق گرم در اندازه و ضخامت های مختلف ساخته می شوند و از نوع درزدار هستند. در مورد لوله های داربست باید به این نکته توجه داشت که طراحی آن ها به گونه ایست که آب بندی نشده و برای عبور مایعات مناسب نیستند.  

تیرآهن هاش یا بال پهن یکی از انواع پر کاربرد تیرآهن است. به دلیل داشتن سطح مقطعی به شکل H این تیر آهن به نام تیرآهن هاش شناخته می شود. همچنین از آنجا که طول بال های این تیرآهن نسبت به تیرآهن های معمولی بیشتر است به آن بال پهن نیز گفته می شود. این تیرآهن به دلیل استحکام و مقاومت در برابر نیروهای برشی و گشتاور خمشی در ساختمان سازی و پروژه های صنعتی مانند ساخت اسکله، کشتی و ... بسیار پرکاربرد است.


1 2 3 4 5