whatsapp instagram aparat telegram call
۱۳:۳۰ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۵
| میلگرد ذوب آهن اصفهان ۱۶:
arrow۵۰⚊
۱۶۲۰۰ تومان
۱۴:۱۸ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۵
| تیرآهن ذوب آهن اصفهان IPE ۳۰ * ۱۶:
arrow۲۰۰
۱۸۲۰۰ تومان
۱۴:۰۹ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۵
| ورق رنگی فولاد مبارکه ۰.۵mm * ۱۲۵۰:
arrow۳۰۰⚊
۳۹۳۰۰ تومان
۱۴:۰۵ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۵
| ورق سیاه فولاد مبارکه ۳mm * ۱۵۰۰:
arrow۶۰۰
۲۱۹۰۰ تومان
۱۳:۴۱ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۵
| پروفیل ساختمانی ۶ متری ۳۰x۳۰:
arrow۱۰۰⚊
۲۲۷۰۰ تومان
۱۳:۲۵ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۵
| ناودانی شکفته مشهد ۶ متری ۸:
۱۷۸۰۰ تومان
۱۳:۳۱ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۵
| نبشی شکفته مشهد ۶ متری ۵۰X۵۰:
arrow۱۵۰
۱۷۳۰۰ تومان
۱۳:۴۹ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۵
| لوله صنعتی ۶ متری * ۱ اینچ * ۲mm:
arrow۱۰۰⚊
۲۱۹۰۰ تومان
تماس و مشاوره رایگان

دانشنامه محصولات فلزی

مدیران آهن؛ مرجع تخصصی تولید انواه دانشنامه در خصوص میلگرد، تیرآهن، ورق، پروفیل و سایر محصولات فولادی، استیل و آلیاژی
1 2 3 4 5

پروفیل از مقاطع پرکاربرد در صنعت ساختمان سازی است که در نمونه های متعددی تولید و روانه بازار آهن می شود. پروفیل در بازار آهن به دو دسته باز و بسته تقسیم می گردد که پروفیل زد جز دسته پروفیل های باز به شمار می آید. این پروفیل یکی از مقاطع فولادی است که همانطور که از نامش پیداست به شکل حرف Z لاتین می باشد. پروفیل زد در امور ساختمانی برای زیرسازی سقف های شیب دار، صنعت کشتی سازی، ساخت درب و پنجره و ... استفاده می شود. پروفیل زد در نقشه های فنی مهندسی با نماد Z نشان داده می شود و برای اطلاعات بیشتر بدانید عددی که بعد از نام پروفیل زد می آید نشان دهنده ارتفاع پروفیل است. هدف تیم مدیران آهن از این نوشته پرداختن به معرفی پروفیل زد، معرفی استاندارد پروفیل زد، بررسی مشخصات، مزایا و ... می باشد.
گریتینگ به سازه ی مشبکی شکل گفته می شود که  توسط تسمه و میلگرد فولادی تولید می گردد. گریتینگ به دلیل توان باربری بالا و وزن کم در پروژه های سنگین صنعتی و شهری بکار می رود. این محصول فلزی و غیر فلزی کاربردهای مختلفی از قبیل پوشش کف و پله ها، پنل های حفاظتی، درپوش های کانال فاضلاب، شهرسازی و ساختمان سازی، توری در صنعت لجستیک، کفپوش سکوهای نفتی، راه پل های اضطراری دارد.  
جدول اشتال یکی از منابعی است که بیش از همه مهندسان عمران یا سیویل به آن مراجعه می کنند. داشتن اطلاعات جامع در خصوص وزن، سطح مقطع، گشاور مقاوم و چند آیتم دیگر از جمله دلایلی است که مهندسان خصوصا آنهایی که در بحث طراحی مشغول به کار هستند به جدول اشتال مراجعه می نمایند. یکی از پروفیل های بسیار پر کاربرد در صنعت نبشی است که در زبان انگلیسی به آن Angle bar گفته می شود  و از حرف L برای نمایش آن استفاده می کنند. نبشی از دو ضلع عمود بر هم تشکیل شده است. چنانچه طول این دو ضلع با هم برابر باشد به نبشی بال مساوی می گویند و اگر دو ضلع طول نابرابر داشته باشند نبشی بال نامساوی خوانده می شود.     
میلگرد ساده، میلگردی صاف و بدون آج می باشد که طبق استاندارد ملی ایران ISIRI 3132 ساخته می شود. این میلگرد در پروژه های ساختمانی و صنعتی به طور گسترده مورد استفاده قرار میگیرد. میلگرد ساده سختی و دوام بسیار زیادی دارد و به راحتی بار مکانیکی زیادی را تحمل می کند.  
ناودانی یا (European Standard U Channel) UPN, UNP یکی از مقاطع فولادی باز و بسیار پر کاربرد در صنعت و ساختمان سازی ست. ناودانی از دو بال عمود بر جان تشکیل شده است که به آن شکلی شبیه به حرف U انگلیسی می دهد. نادوانی در سایزها و جنس های مختلفی تولید و به بازار عرضه می شود که هر کدام بر کاربرد و قمیت ناودانی تاثیر دارد.  در این مقاله توضیحات کاملی در مورد انواع ناودانی، کاربرد ناودانی، جدول وزنی ناودانی و همچنین قیمت ناودانی توسط تیم مدیران آهن خدمت شما ارائه می گردد. با ما همراه باشید.
سپری آهنی مقطعی T شکلی است که از جنس فولاد ساختمانی تولید می گردد. عوامل گوناگونی مانند طول، سایز و چگالی بر وزن سپری تاثیر می گذارد. سپری دارای برند های مختلفی در بازار می باشد به همین دلیل قیمت سپری شکفته مشهد، اسپیرال و نورد سجاد متفاوت از هم هستند.
از لوله های بسیار پرکاربرد در صنعت و ساختمان سازی لوله ی تست آب است که از آن به منظور انتقال مایعات و به خصوص آب استفاده می شود.  این لوله ها از جنس فولاد هستند که یک لایه فلز روی (زینک) روی آن را پوشانده است. فلز روی مانع از خوردگی و زنگ زدگی فولاد می شود و به این صورت باعث افزایش عمر لوله در برابر عوامل خورنده می شود. از انجا که از این لوله ها به طور عمده برای انتقال آب استفاه می شود به آن ها لوله ی تست آب می گویند.
قطار به عنوان یک وسیله ی حمل و نقل ایمن و مقرون به صرفه نقش بسیار مهمی در توسعه ی کشورها ایفا کرده است. حمل مسافر تنها یکی از جنبه ای کارکرد راه آهن است و بخش عمده ای سیستم حمل و نقل ریلی برای جابجایی بار مورد استفاده قرار می گیرد. از مهمترین اجزای صنعت حمل و نقل ریلی، ریل های فولادی هستند که بدون آن ها این صنعت معنایی نخواهد داشت.  ریل از دو قطعه  تشکیل شده است که به صورت موازی و در فاصله ای معین از یکدیگر قرار گرفته اند. ریلها از فولاد نورد شده هستند و مسیری برای حرکت قطار را فراهم میکنند. از آنجا که چرخ های قطار با سطح ریل در تماس است، جنس ریل ها از فولادهای مقاوم به سایش مانند Ck45 و Ck55 ساخته می شود. البته علاوه بر قطار از ریل برای مواردی دیگر مانند ساخته درب های کشویی نیز استفاده می شود. کارخانه ذوب آهن اصفهان تنها تولیدکننده در کشور است که در زمینه تولید ریل فعالیت دارد. 
یکی از عمومی ترین و پرکاربردترین ورق های فولادی، ورق آجدار است که با انجام عملیاتی بروی ورق های ساده به روش نورد گرم تولید شده اند. این ورق ها کاربرد بسیار زیادی در صنعت دارند و برای سطوح شیب دار و محیط هایی که اصطکاک بالایی مناسب هستند.  
لوله ی فولادی مورد استفاده در سیستم های گاز خانگی که عموما به صورت گالوانیزه تولید می گردند، و به دو حالت لوله گاز توکار و لوله گاز روکار شناخته میشود را لوله گاز می نامند. قیمت لوله گازرسانی به دلیل مراحل تولید پیچیده تر، نسبت به قیمت لوله گالوانیزه تست آب بیشتر می باشد.
تفاوت مهم لوله گالوانیزه صنعتی با سایر لوله ها این است که در ساخت آن از ورق گالوانیزه استفاده شده است. ورق گالوانیزه ورق فولادی ست که پوششی از فلز روی (زینک) به عنوان محافظ روی آن قرار گرفته است نقش فلز روی این است که از زنگ زدگی فولاد زیرین جلوگیری می کند. لوله صنعتی به ندرت برای انتقال آب به کار برده می شود و بیشتر برای ساخت و ساز مورد استفاده قرار می گیرد. 
لوله مانیسمان نوعی از لوله است که درز جوش ندارد و به همین دلیل دارای استحکام بیشتری نسبت به لوله های درز دار است. لوله های مانیسمان امروزه کاربردهای گسترده ای در صنعت به خصوص برای انتقال سیالات با فشار و دمای بالا دارند. هم اکنون این لوله در رده های مختلف در کشور تولید می شود. انواع وارداتی آن ینز موجود است که بیشتر از کشور چین وارد می شود. در این مقاله ضمن معرفی لوله های مانیمسان به تاریخچه، کاربرد لوله های مانیسمان، انواع و قیمت لوله مانیسمان اشاره خواهیم کرد.

1 2 3 4 5