مقالات
1 2 3 4 5 6 ... 26

بیشترین کاربرد ورق آلیاژی | قیمت ورق آلیاژی
بیشترین کاربرد ورق آلیاژی | قیمت ورق آلیاژی
در این مقاله به معرفی ورق آلیاژی و انواع آن خواهیم پرداخت و کاربردهای آن را ذکر کرده در مورد قیمت ورق آلیاژی صحبت می‌کنیم. شما همواره می‌توانید ضمن تماس با مدیران آهن از به‌روزترین قیمت ورق آلیاژی مطلع شوید و در مورد زمان بهینه و میزان خرید مناسب از متخصصین ما در این حوزه مشاوره بگیرید. مدیران آهن به شما توصیه می‌کند هنگام خرید ورق آلیاژی از فروشنده درخواست گواهینامه کنید تا از کیفیت محصول خود اطمینان خاطر پیدا کرده و از مشخصات کلی و کارایی‌های کلی ورق آلیاژی مورد نظر آگاه شوید و با اطلاعات کافی نسبت به خرید آن اقدام کنید.  
تیرآهن اصفهان در بازار | قیمت تیرآهن اصفهان
تیرآهن اصفهان در بازار | قیمت تیرآهن اصفهان
شاید در هنگام خرید تیراهن اصفهان و یا سایر کارخانه های تولید تیرآهن با سوالات زیادی مواجه شده باشید یا اینکه با محصولاتی رو به رو شوید که از لحاظ فنی یکسان بوده ولی از لحاظ وزنی متفاوت باشند. بنابراین در هنگام خرید تیرآهن باید در انتخاب خود دقت زیادی داشته باشید چرا که قیمت تیرآهن اصفهان با توجه به وزن و مشخصات فنی ممکن است در قیاس با سایر کارخانه ها تفاوت زیادی داشته باشد.  
 میلگرد تقویتی چیست؟ میلگرد تقویتی فونداسیون
میلگرد تقویتی چیست؟ میلگرد تقویتی فونداسیون
از نظر مهندسی در ساخت ساختمان نباید بیشتر از یک یا نهایتا دو نوع میلگرد با قطر و طول یکسان استفاده شود در نتیجه برای تقویت نقاط حساس ساختمان مانند فونداسیون یا ستون‌ها چاره‌ای نداریم جز اینکه از میلگردهای تقویتی استفاده کنیم. بنابراین از میلگرد تقویتی با هدف مقاوم‌سازی نقاطی از ساختمان که به استحکام بیشتری نیاز دارند استفاده می‌کنیم. امروزه در اکثر ساخت و سازها از میلگرد تقویتی استفاده می‌شود چون در گذشته شاهد آن بوده‌ایم که هنگام وقوع زلزله بعضی از ساختمان‌ها شدیدا تخریب می‌شدند.
آنالیز میلگرد a3 | قیمت میلگرد a3
آنالیز میلگرد a3 | قیمت میلگرد a3
میلگرد ها، میله های تقویت کننده ای هستندکه برای بهبود مقاومت در برابر کشش بتن استفاده می‌شوند. زیرا بتن در سازه، از لحاظ کشش بسیار ضعیف ولی از لحاظ تحمل فشار، بسیار قوی است. به طور کلی، میلگرد، نوار فولادی متدوالی است که نورد گرم می‌شود و به طور گسترده مخصوصاً در صنعت ساخت و ساز برای تقویت بتن و سایر سازه های سنگ تراشی، استفاده می‌شود. به طور معمول جنس میلگرد، از فولاد است ولی این محصول تنوع بسیار بالایی دارد که در ادامه این نوشته به معرفی آن ها می‌پردازیم.  
راهنمای خرید ورق آجدار | قیمت ورق آجدار
راهنمای خرید ورق آجدار | قیمت ورق آجدار
شمش های فلزی، با عبور از غلتک های مخصوص، به ابعاد و اندازه های متنوعی می‌رسند که عموماً به آن ها ورق فولادی تبدیل می شوند. ورق های فلزی از آلیاژهای مختلفی مانند فولاد، برنج، آلومینیوم و مس تولید شده و بسته به کاربرد و نیاز مشتری، در ضخامت و ابعاد موردنیاز برش داده می‌شوند. ورق های آمباس و آجدار، پرکاربردترین ورق های فلزی هستند که با انجام عملیاتی بر روی ورق ساده و به روش نوردگرم تولید می‌شوند که به صورت ورق های برجسته با طرح هایی مانند خطوط مورب، الماس، لوزی، دایره و... شکل می‌گیرند.  
مراحل خرید تسمه فولادی | قیمت تسمه فلزی
مراحل خرید تسمه فولادی | قیمت تسمه فلزی
تسمه فولادی از اهمیت قابل توجهی در بازار آهن برخوردار است و انواع گوناگون آن‌ها در بازار کاربردهای مختلفی دارند که همین عوامل خرید تسمه فولادی را پیچیده و دشوار می‌کند. این مقاله راهنمایی است تا خرید تسمه فولادی را برای شما راحت‌ و آسان‌تر کند با این حال همواره می‌توانید با مدیران آهن تماس بگیرید تا مشاورین و کارشناسان ما با در نظر گرفتن نیاز، میزان بودجه و هدفتان از خرید، مرغوب‌ترین تسمه فولادی و بهترین زمان خرید با مناسب‌ترین قیمت را به شما پیشنهاد دهند.  
قیمت ورق شیروانی | قیمت ورق شیروانی درست دوم
قیمت ورق شیروانی | قیمت ورق شیروانی درست دوم
 ورق شیروانی در واقع همان ورق گالوانیزه است که جنس آن ها معمولاً  از آهن یا فولاد می‌باشد. این ورق ها در طرح هایی مانند ورق سفال، ورق سینوسی، ورق ذوزنقه، شادولاین و کرکره ای، در فرم های مخصوص و با اندازه های مشخص، تولید و روانه بازار می‌گردد.  
سیم مفتول نازک از کجا بخرم | قیمت سیم مفتول
سیم مفتول نازک از کجا بخرم | قیمت سیم مفتول
شاید برای شما هم سوال پیش آمده باشد که از کجا سیم مفتول نازک بخرم؟ سیم مفتول خوب، چه ویژگی هایی دارد؟ پارامترهای مورد نیاز برای تشخیص بهترین سیم مفتول نازک چیست؟ برای پاسخ به تمامی این سؤالات این نوشته را تا پایان مطالعه کنید و شک و تردید را برای خرید سیم مفتول، از خود دور سازید.  
قیمت آهن چگونه تعیین می‌شود؟
قیمت آهن چگونه تعیین می‌شود؟
امروزه اگر به دور و اطراف خود نگاه کنیم کمتر چیزی می‌بینیم که جنسش فولادی نباشد و یا اینکه در تولید آن از فولاد استفاده نشده باشد چرا که بیشتر دستگاه‌های تولیدی، جنسی فولادی دارند. صنعت فولاد نقشی اساسی در صنعتی شدن یک کشور بازی می‌کند و اشتغال بسیار زیادی ایجاد می‌کند. می‌توان گفت تمام سیستم حمل‌ونقل، ساختمان‌سازی، خطوط انتقال نیرو، صنایع دفاعی و یا بهتر است بگوییم همه صنایع کشور به صورت مستقیم و یا غیرمستقیم به آهن‌آلات وابسته‌اند. با توجه به اهمیت بسیار زیاد فولاد در ساختار اقتصادی کشور، نوسانات قیمت آن‌ تبعاتی خواهد داشت که به طور ملموس بر زندگی مردم عادی اثرگذار خواهد بود.
چه فلزاتی زنگ نمی‌زنند؟ | چرا آلومینیوم زنگ نمی زند
چه فلزاتی زنگ نمی‌زنند؟ | چرا آلومینیوم زنگ نمی زند
زنگ زدگی، اصطلاح رایجی است که برای خوردگی محصولات فلزی یا آهن مورد استفاده قرار می‌گیرد. این فرآیند، یک اختلال در ویژگی مکانیکی آهن است که خواص شیمیایی آن را تغییر داده و زیبایی فلز و شکل اولیه آن را از بین می‌برد. یکی از راه های مقابله با زنگ زدگی، استفاده از محصولاتی است که دچار زنگ زدگی نمی‌شوند. در ادامه این نوشته قصد داریم به راه های مقابله با زنگ زدگی و معرفی فلزاتی که دچار زنگ زدگی نمی‌شوند، بپردازیم.  
ایا ایران استیل تولید میکند | قیمت ورق استیل
ایا ایران استیل تولید میکند | قیمت ورق استیل
نوعی فولاد در صنعت وجود دارد که با نام فولاد ضد زنگ یا استیل شناخته می‌شود و مانند همه‌ی فولاد ها، از آهن و کربن ساخته می‌شود ولی آن چیزی که فولاد ضد زنگ یا استیل را در برابر زنگ زدگی و حرارت مقاوم می‌کند، افزودن کروم و سایر عناصر آلیاژی دیگر، مانند نیکل است. همانطور که می‌دانید فولاد، دچار خوردگی و زنگ زدگی می‌شود که دلیل این خوردگی، ترکیب آهن با سایر عناصر موجود در طییعت است. هنگامی که سنگ آهن به طور مصنوعی و به صورت خالص، برای ساختن فولاد دستکاری می‌شود، به راحتی با اکسیژن ترکیب و در نهایت وقتی کروم به فولاد اضافه شود، اکسیدکروم تشکیل می‌گرددکه خود به عنوان یک سطح محافظ برای جلوگیری از زنگ زدگی و رطوبت فولاد یا استیل عمل می‌کند.  
انواع ورق آهن | قیمت ورق آهن
انواع ورق آهن | قیمت ورق آهن
ورق فولادی را در بازار به عنوان ورق‌ آهن می‌شناسند که در صنعت بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد و از نظر فیزیکی مسطح‌تر از سایر مقاطع فولادی دیگر است. این ورق‌ها که عمدتا به صورت رول تولید می‌شوند آلیاژهایی فولادی هستند که در حدود 0.025 تا 0.03 درصد کربن در آن‌ها وجود دارد. سهم قابل توجهی از معاملات و خرید و فروش‌های روزانه در بازار آهن‌آلات به انواع گوناگون این ورق‌ها اختصاص دارد که در ادامه به معرفی انواع گوناگون آن‌ها می‌پردازیم.  


1 2 3 4 5 6 ... 26