مقالات
1 2 3 4 5 6 ... 26

فروش لوله فولادی در اصفهان
فروش لوله فولادی در اصفهان
شهر اصفهان از طرفی سومین شهر پرجمعیت کشور محسوب می‌شود و از طرفی دیگر به دو کارخانه بزرگ ذوب‌آهن و فولاد مبارکه نزدیک است. همین عوامل اصفهان را به پایگاه مناسبی برای خرید و فروش انواع و اقسام تولیدات فولادی مخصوصا لوله‌های فولادی تبدیل کرده و از این نظر به عنوان یکی از بازارهای اصلی کشور محسوب می‌شود که حجم خرید و فروش روزانه لوله‌های فولادی در آن بالاست. خرید لوله‌های فولادی نیز مانند خرید دیگر محصولات فولادی با مشکلاتی بزرگ همراه است. یکی از بزرگترین مشکلاتی که بر سر راه خریداران لوله‌های فولادی قرار دارد متغیر و نامشخص بودن قیمت‌هاست که خریدار را به تردید می‌اندازد تا از چه کسی، چه موقع و به چه میزان از محصول مورد نظرش بخرد.
کاربرد تسمه فولادی | قیمت تسمه فولادی
کاربرد تسمه فولادی | قیمت تسمه فولادی
تسمه فولادی، به محصول فولادی گفته می شود که اختلاف عرض با طول آن زیاد است. قطعات تسمه فولادی، در دو مدل فابریک و ماشینکاری تولید می‌شود. در واقع این محصول، نوعی صفحه فولادی باریک و بلند است که توسط شرکت های مختلف نورد به منظور تأمین نیاز بخش های صنعتی و برای تولید انواع متخلف فلز یا محصولات مکانیکی استفاده می‌شود.  
جایگاه ایران در صنعت فولاد
جایگاه ایران در صنعت فولاد
قبل از آن که با آمار و ارقام به سراغ دنیای فولاد برویم و سپس به بررسی وضعیت ایران در جهان فولاد بپردازیم ابتدا کمی در مورد اهمیت فولاد و کاربردهای متعدد و متنوعش در صنایع مختلف صحبت می‌کنیم. به دلیل آنکه فولاد مهمترین ماده موردنیاز صنایع مختلف است به یکی از پایه های اساسی صنعتی شدن جامعه تبدیل شده و از این رو میزان صنعتی شدن جامعه با مصرف فولاد رابطه مستقیم دارد. کشورهای صنعتی نظیر چین، ژاپن، آمریکا و آلمان، هم سهم تولید و هم سهم مصرف بالایی از بازار جهانی فولاد را به خود اختصاص ‌داده‌اند.  
جوشکاری لوله فولادی
جوشکاری لوله فولادی
عملیات جوشکاری در لوله فولادی یکی از ساده ترین و بادوام ترین روش برای اتصال لوله‌ها به یکدیگر و یا قطعات فلزی به لوله ها می باشد. لوله های فولادی را می توان به راحتی با جوشکاری MIG (گاز بی اثر فلزی)، TIG (گاز بی اثر تنگستن) و SMAW (قوس فلزی) جوش داد. قبل از عملیات جوشکاری لوله های فولادی به یکدیگر از هرگونه فاصله بین این دو خودداری کنید. در حین جوشکاری اقدامات لازم را جهت اطمینان از همترازی دو لوله انجام دهید.  
صادرات نبشی و ناودانی | قیمت نبشی صادراتی | قیمت ناودانی صادراتی
صادرات نبشی و ناودانی | قیمت نبشی صادراتی | قیمت ناودانی صادراتی
لازمه دنیای امروز، صنعت فولاد است. صنعت فولاد، به عنوان ستون فقرات اقتصاد هرکشوری به حساب می‌آید. جالب است بدانید میزان مصرف محصولات فولادی هرکشور به عنوان شاخصه اصلی در جهت ارزیابی صنعتی بودن یک کشور می‌باشد. با شرایط فعلی زمان حال و وجود رکود داخلی در کشور، صادرات نبشی و ناودانی، پنجره امیدی به روی تولیدکنندگان این محصول باز کرده است. چرا که تجار خارجی در کشورهای همساه به جز ترکیه که خود تولید داخلی دارد، خواهان نبشی و ناودانی صادراتی از کشور ایران هستند.
ورق آلیاژی CK45 چیست | قیمت ورق CK45
ورق آلیاژی CK45 چیست | قیمت ورق CK45
ورق‌های آلیاژی انواع مختلف دارند که یکی از انواع آن‌ها ورق‌های آلیاژی ضد سایش (Wear-Resistant Steel Plate) است. ورق‌های آلیاژی ضد سایش که به اختصار به آن ورق‌های ضد سایش نیز می‌گویند به زیرشاخه‌های مختلفی تقسیم می‌شوند که یکی از پرکاربردترین آن‌ها سری CK است. در این سری سه محصول با نام‌های CK75، CK60 و CK45 قرار دارد که از نظر درصد کربن و منگنز با یکدیگر متفاوت‌ بوده و در نتیجه سختی (Hardness) آن‌ها با یکدیگر متفاوت است.
تفاوت آرماتور طولی و عرضی
تفاوت آرماتور طولی و عرضی
برای افزایش دادن مقاومت سازه در برابر نیروهای کششی، از آرماتور یا به اصطلاح دیگر، میلگرد استفاده می‌کنیم. به زبان ساده تر میلگردها در ستون‌ها یا تیرها به شکل های مختلف پیچشی یا برشی به کار برده می‌شوند؛ بنابراین به فرآیند شکل دهی میلگردها برای افزایش مقاومت در برابر نیروهای کششی، طبق نقشه های اجرائی سازه، آرماتوربندی می‌گویند.  
تشخیص میلگرد اصلی از میلگرد تقلبی
تشخیص میلگرد اصلی از میلگرد تقلبی
امروزه، فولاد و تولیدات آهنی و فلزی در تمامی صنایع، از جمله ساختمان سازی، مورد استفاده قرار گرفته است. کاربرد بی‌شمار این محصولات، خود موجب افزایش تعداد کارخانجات تولیدی شده است. از طرفی، به دلیل وجود سود بالا در این صنعت، افراد سودجو با هدف سود بیش‌تر، محصولات تقلبی و فاقد کیفیت وارد بازار می‌کنند که وارد کردن محصولات تقلب توسط این افراد، و استفاده آن ها ممکن است ضررهای جبران ناپذیر مالی و جانی را وارد نماید به همین دلیل خریداران میلگرد، باید قبل از سفارش و خرید، از اصل بودن آن محصول اطمینان حاصل نمایند.  
انواع ورق آجدار | قیمت ورق آجدار
انواع ورق آجدار | قیمت ورق آجدار
ورق آجدار یکی از محبوبترین انواع ورق ها در صنایع مختلف می باشد. این ورق ها با انجام عملیاتی بروی ورق های ساده به روش نوردگرم تولید می شوند. ورق آجدار برای سطوح شیب دار و محیط هایی که اصطکاک بالایی دارند مناسب هستند. سطح این ورق دارای الگوهای منظم و مرتب به شکل های مختلفی از قبیل بادامی، لوزی، قطره ای، عدسی و دایره ای می باشد. ورق های آجدار مورد نیاز صنعت به دو صورت تامین می گردند.  
مفتول گالوانیزه چیست | قیمت سیم مفتول گالوانیزه
مفتول گالوانیزه چیست | قیمت سیم مفتول گالوانیزه
مفتول گالوانیزه از گالوانیزاسیون مفتول سیاه بدست می آید. این نوع مفتول قابل استفاده برای محیط های مرطوب می باشد. مفتول گالوانیزه به دو صورت گالوانیزه گرم و سرد تولید می گردد. مفتول گالوانیزه سرد کاملا یکپارچه و براق می باشد و به طور کلی می توان گفت کیفیت مفتول گالوانیزه سرد نسبت به مفتول گالوانیزه گرم پایین تر است.  
مفتول مسوار چیست | قیمت سیم مسوار
مفتول مسوار چیست | قیمت سیم مسوار
مفتول مسوار (pewter wire) نوعی سیم مفتول است که به سبب تولید آن با فلز مس، نام مسوار را به خود گرفته است. آلیاژ مسوار از دو فلز قلع و مس تشکیل شده و فلز مس در این آلیاژ نقش سخت کننده را دارد. رنگ سیم مفتول مسوار بین زرد و قرمز (شبیه مس) است. آلیاژهای فلزی مسوار، خاصیت چکش خوار و انعطاف پذیری بالایی دارند و معمولا در ساختار آن حدود 85 درصد قلع، 5 تا 10 درصد آنتیموآن، 2 درصد مس، بیسموت و یا نقره استفاده می شود. جالب است بدانید گاهی اوقات مفتول مسوار می تواند حدود 75 درصد مس باشد.
کارخانه های تولیدکننده تسمه فولادی
کارخانه های تولیدکننده تسمه فولادی
تسمه قطعه فلزی است که ضخامت کم و طول عرض زیادی دارد. تسمه فلزی از برش یکنواخت و صاف بروی سطح ورق فولادی ایجاد می شود. این تسمه ها برای تولید و ساخت ابزارهای گوناگون از جمله درب های آکاردئونی، نرده، پنجره و همچنین در صنعت حمل و نقل و بسته بندی محصولات استفاده می شود.  


1 2 3 4 5 6 ... 26