whatsapp instagram aparat telegram call
۱۴:۳۵ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۴
| میلگرد ذوب آهن اصفهان ۱۶:
arrow۲۰۰
۲۸۳۰۰ تومان
۱۳:۲۴ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۴
| تیرآهن ذوب آهن اصفهان IPE ۳۰ * ۱۶:
arrow۲۸۶۴
۳۱۴۹۹ تومان
۱۴:۰۸ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۴
| ورق سیاه فولاد مبارکه ۳mm * ۱۵۰۰:
arrow۳۰۰⚊
۴۲۳۰۰ تومان
۱۴:۰۳ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۴
| ورق رنگی فولاد مبارکه ۰.۵mm * ۱۲۵۰:
۵۴۰۰۰ تومان
۱۶:۰۶ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۴
| پروفیل ساختمانی ۶ متری ۳۰x۳۰:
arrow۲۰۰⚊
۴۶۱۰۰ تومان
۱۳:۱۳ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۳
| نبشی شکفته مشهد ۶ متری ۵۰X۵۰:
۲۹۱۰۰ تومان
۱۳:۱۲ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۳
| ناودانی شکفته مشهد ۶ متری ۸:
۲۹۴۰۰ تومان
۱۳:۵۰ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۴
| لوله صنعتی ۶ متری * ۱ اینچ * ۲mm:
arrow۳۰۰⚊
۴۵۳۰۰ تومان
مدیران آهن ۰۳۱-۳۴۱۵۵
تماس و مشاوره رایگان

دانشنامه محصولات فلزی

مدیران آهن؛ مرجع تخصصی تولید انواع دانشنامه در خصوص میلگرد، تیرآهن، ورق، پروفیل و سایر محصولات فولادی، استیل و آلیاژی

ستونی صنعتی از ورق سیاه ضخامت بالا تولید میگردد. در پروژ های صنعتی نظیر ساخت انواع ماشین آلات، ستون ساختمان، ساخت پل و ... این محصول کاربرد ویژه ای دارد. وزن قوطی ستونی بنابر ابعاد و ضخامت ورق سیاه به کار رفته در فرآیند تولید متغییر است. ستونی صنعتی به دلیل تولید در ابعاد بزرگ و کاربرد در کارهای سنگین به پروفیل سنگین نیز معروف می باشد.  

میلگرد از مهمترین مقاطع فولادی ست که عمده کاربرد آن در ساختمان سازی و به منظور تقویت بتن است. به بتنی که از میلگرد درون آن اسفتاده شده است بتن مسلح می گویند و در حقیقت بدون استفاده از میلگرد بتن کارایی چندانی نخواهد داشت. استفاده از میلگرد در ساختمان سازی به قرن نوزدهم میلادی باز می گردد. کشور ما نیز امروزه از مهمترین تولیدکنندگان میلگرد در منطقه به شمار می آید. میلگردها بر اساس استانداردهایی که توسط سازمان های مختلف تدوین شده است تولید می شوند. هر چند این استانداردها متنوع هستند ولی در خیلی از موارد با هم همپوشانی دارند. برخی از استانداردها نیز بنابه شرایط خاص یک کشور به صورت ملی تدوین شده اند. در این مقاله ما به معرفی میلگرد، استانداردهای میلگرد، روش های تولید، مشخصات میلگرد، قیمت میلگرد، تولیدکنندگان میلگرد، خرید میلگرد و صاردات میلگرد پرداخته ایم. 

عضو عمودی نگهدارنده ی توری، سیم خاردار و یا مش فولادی ِ به کار رفته در محصور کردن یک محیط، به اصطلاح تیر حصار یا پایه فنس نامیده می شود. در مواردی تیر حصار برای نگهداشتن حصار ساخته شده از چوب نیز به کار می رود. بنابر این تعریف، تیر حصار پایه نگهدارنده عضوِ محصور کننده در زمین و در ارتباط با دیگر قسمت های یک حصار می باشد. پایه فنس به مثابه ستون بوده و ارتباط عمودی حصار را با زمین و ارتباط افقی حصار با دیگر ستونها را تامین می کند

توری فلزی محصولی ست که برای تولید آن از سیم مفتولی استفاده می شود. حال با توجه به این که سیم مفتولی از چه جنسی باشد، سایز آن چقدر باشد و چگونه از آن استفاده شود انواع مختلفی از توری فلزی می تواند تولید شود. از انواع توری می توان به توری حصاری، توری مرغی، توری گابیون، توری فرنگی و توری پرسی اشاره کرد. 

سیم خاردار (Barbed wire) نوعی سیم حفاظتی فولادی ست که دارای لبه هایی برنده است و برای ساخت فنس های ارزان قیمت و یا بالای دیوار در اطراف مناطق حفاظت شده مورد استفاده قرار می گیرد.  این محصول در کنار تیر حصار یا پایه فنس و توری حصاری و دیگر متعلقات فنس کشی، پروژه ی تکمیل حصار و فنس پیرامونی یک محدوده را به سرانجام می رساند.

ریل های فولادی عناصر تحمل کننده و هدایت کننده در یک مسیر ریلی و تراموا هستند. قطعات جداگانه با پیچ و مهره یا جوش داده می شوند و یک خط پیوسته را پشتیبانی می کنند. در واقع ریل فولادی محصول نورده شده ای می باشد که از دو قطعه موازی با سطح مقطع معین و طول بلند که بین آن ها ریل بندی هایی به صورت عمودی قرار دارد، تشکیل شده است. ریل های فولادی بر اساس کاربرد به سه دسته ریل راه آهن (Rail Road) در تیپ های S، R،UIS ،P ، ریل جرثقیل (Crain rail) در تیپ های MRS، CR، QC، KP و ریل معدنی در تیپ های JIS، S، R می باشد. ریل راه آهن فولادی به چهار روش ریخته گری از جمله تصفیه فولاد و دمیدن اکسیژن، زیمنس یا کوره های باز، کوره الکتریکی و توماس تولید می شوند.  

ورق روغنی با اعمال فرآیند نورد سرد بروی ورق سیاه، تولید می گردد. در طی این فرآیند ضخامت ورق سیاه کاهش پیدا کرده و انتظار می رود خواص مکانیکی آن به طور قابل ملاحظه ای بهبود یابد. این نوع ورق را به دلیل آغشته کردن به روغن، پیش از عملیات آنیل، ورق روغنی نیز نامیده می شود. وزن ورق بر قیمت ورق روغنی و سایر محصولات مرتبط تاثیر بسیار دارد. وزن ورق روغنی با توجه به کارخانه تولیدی نظیر کارخانه فولاد مبارکه، کارخانه هفت الماس و فولاد غرب متفاوت است و در این جدول سعی بر این بوده تا وزن ورق روغنی کارخانجات متمایز آورده شود.  

میلگرد یکی از مقاطع فولادی بسیار پر کاربرد در صنعت ساختمان سازی ست که دارای انواع مختلف با کاربردهای متفاوتی ست. به طور کلی میلگردها برای جبران ضعف مقاومت کششی بتن در مقابل نیروهای وارد شده درون بتن استفاده می شوند و بتن را مسلح می کنند. این محصول در دو نوع ساده و آجدار در بازار عرضه می شود. آجدار کردن میلگرد باعث افزایش چسبدگی آن درون بتن می شود. از آنجا که قیمت میلگرد نقش مهمی در هزینه های یک پروژه ی ساختمانی دارد اطلاع از استانداردها، انواع و ویژگی های آن می تواند در انتخاب هر چه بهتر محصول مورد نیاز ما را یاری کند.

ناودانی unp مقطعی باز، که از یک جان و دو بال عمود برهم تشکیل شده است. ناودانی مشابه با حرف انگلیسی U میباشد. ناودانی به دو صورت 6 و 12 متری به بازار عرضه می گردد. کلیه مشخصات ابعادی، وزنی و رواداری های مربوط به ناودانی در استاندارد DIN 1026 و استاندارد ملی ایران 4477  آمده است. در دانشنامه ذیل می توانید وزن ناودانی در ابعاد و سایز های مختلف را مشاهده کنید.

لوله داربست اصلی ترین جز از یک سازه ی داربست است که به وسیله ورق گرم یا ورق سیاه و به صورت درزدار ساخته می شود. با توجه به ضخامت ورقی که برای ساخت لوله داربست استفاده می شود وزن لوله داربست می تواند تغییر کند. واضح است که لوله های با ضخامت بیشتر از استحکام بالاتری نیز برخوردارند. بر همین مبنا لوله های داربست را به دو نوع سبک و سنگین تقسیم بندی می کنند. لوله های داربست در طول ۶ متر تولید می شوند و با توجه به نوع طراحی برای حمل سیالات مناسب نیستند.  

ورق روغنی یا ورق سرد از انجام فرآیند نورد سرد (آنیلینگ) بر روی ورق سیاه تولید می شود. به همین دلیل به ورق سرد در بازار شناخته می شود و از آنجا که به پیش از عملیات آنیل به روغن نیز آغشته می شود به آن ورق نیز گفته می شود. ورق روغنی از ورق های بسیار پرکاربرد در صنعت خودروسازی و همچنین ساختمان سازی ست. به دلیل ویژگی ها و عملیاتی که روی آن صورت گرفته قیمت ورق روغنی نسبت به قیمت ورق سیاه بالاتر است. در این مقاله در مورد ویژگی های ورق روغنی همچنین کاربرد و انواع آن اطلاعات مفیدی دراختیار شما خوانندگان گرامی قرار خواهیم داد.  

وزن لوله را با در نظر گرفتن قطر و ضخامت از طریق فرمول محاسبات وزن لوله میتوانید بدست آورید. در واقع لوله مقطعی توخالی با قطر، ضخامت و طول مشخص است که برای انتقال سیالات به کار می رود. لوله های فولادی از فولاد کربن دار ساخته شده اند و برای لوله کشی آب و فاضلاب مورد استفاده قرار می گیرند.


1 2 3 4 5